Hráčem roku na European Tour je Rahm jako třetí Španěl historie

Jon Rahm

Jon Rahm má za sebou teprve třetí profesionální sezónu, ale už se po ní může pyšnit prestižním ocenění Golfista roku na European Tour. 25letý Španěl ho získal za svůj parádní rok zakončený vítězstvím na DP World Tour Championship i v celé Race tu Dubai.

Rahma ocenil panel složený z členů golfových médií po sezóně, ve které vyhrál dva turnaje Rolex Series. Stal se prvním Španělem po Seve Ballesterosovi, který dokončil rok jako evropská jednička.

Na Masters skončil Rahm dělený devátý, na US Open dělený třetí, těsně pod vrcholem zůstal na Andalucia Valderrama Masters, než vyhrál svůj první turnaj v sezóně European Tour na Irish Open, svůj třetí podnik Rolex Series za tři roky.

Čtvrtý těsně nezískal na BMW PGA Championship, když ho ve Wentworthu porazil pouze Danny Willett. Pak v Madridu obhájil vítězství na domácím Open de Espana. Výjimečná konzistence mu pak dala možnost jen na závěr sezóny do Dubaje s šancí na celkové vítězství.

Vzal si ho svým druhým triumfem na DP World Tour Championship a čtvrtým na Rolex Series. Ten před dvěma lety ale ještě neznamenal vítězství v Race to Dubai. Letos už poprvé v kariéře ano.

"Je to pro mě obrovská pocta získat ocenění Hilton European Tour Golfer of the Year," pravil Rahm při svém dekorování v The Biltmore Mayfair Hotelu v Londýně. "Opakuji s pokorou úspěchy Seva (Ballesterose) a jsem hrdý na to, čeho jsem letos dosáhl," uvedl.

"Vyhrát Dubai Duty Free Irish Open a DP World Tour Championship, stejně jako obhájit titul na domácím Open, byly neuvěřitelné momenty. Ale zakončit rok jako vítěz Race o Dubai je něco, na co jsem v této ranné fázi své kariéry mimořádně pyšný."

Člen panelu volitelů Alistair Tait z Golfweeku prozradil, že Rahmova volba vzešla z velké debaty. "Byla to jedna z nejintenzivnějších diskusí, kterou jsme vedli za poslední roky, s nezapomenutelným vítězstvím Shanea Lowryho na The Open v Royal Portruch, které vešlo do dějin golfu."

"Po dlouhé debatě ale nakonec přeci jen rozhodla Jonova vysoká kvalita výkonu po celou sezónu, a tak se stal po Sevem Ballesterosovi druhým Španělem, který ukončil sezónu jako evropská jednička," vysvětlil.

"Každé z jeho tří vítězství bylo nesmírně působivé a dosáhl jich na odlišných hřištích, čímž Jon zdůraznil, že je to elitní hráč. Stejně jako byl před ním Seve, Jon bude dlouhé roky přední postavou evropského golfu a je hoden tohoto ocenění," dodal Alistair.

Španělsko má tak podruhé za poslední tři roky hráče s titulem Golfista roku na European Tour. Před dvěma lety získal toto ocenění Sergio Garcia. Ballesteros vyhrál anketu celkem třikrát, naposledy v roce 1991.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení