Životní kolo už v 17 letech! Kluk z Anglie zahrál 58

Craig Passmore

Šance, že váš poslední golfový víkend nebyl tak dobrý, jako prožil 17letý Angličan Craig Passmore, je poměrně veliká. Chlapec z Devonu zahrál na klubovém turnaji v Players Clubu v Bristolu 58 ran. Na hřišti s parem 72 tak byl 14 ran dole. A to měl ve své skórkartě i jedno bogey!

Passmore nedávno dostal pozvánku do anglické chlapecké reprezentace. Aby taky ne, když je schopný ve svém věku zahrát pod 60 ran. Své neuvěřitelné kolo zakončil chip-inem ze 40 metrů.

"Jen jsem upustil hůl a dal si hlavu do dlaní," popisoval svou reakci pro stránky England Golf. "Moje nejlepší dosavadní skóre bylo sedm ran pod par. Zahrát mínus čtrnáct je mimo realitu," smál se mladík.

Ten byl přitom ještě po čtyřech jamkách v paru! Zbylých čtrnáct jamek tedy zahrál čtrnáct ran pod par, když si připsal tři eagly a osm berdíků.

"Musím říct, že každý na hřišti byl za mě opravdu šťastný a kluci, které znám z týmu Anglie, byli také rychlí ve svých gratulacích na sociálních sítích," sdělil Passmore, co se dělo bezprostředně po jeho skvělém kole.

"Bylo tam i několik poznámek vyjadřujících nedůvěru, ale s tím se dalo počítat," prozradil, že některým lidem bylo zatěžko jeho číslu uvěřit.

Sám Passmore však věří tomu, že ohromující závěr roku 2019 je příslibem dobrých věcí, které přijdou v roce 2020.

"Šel jsem do sezóny 2019 bez očekávaní. Mám za sebou pár chudých let, a tak jsem se rozhodl, že se zkusím uvolnit a hrát víc přirozeně," prozradil svůj recept na nízká čísla.

"Udělal jsem čtvrtfinále British Boys a v roce 2020 bych chtěl jít ještě dál. Měl bych se také více zaměřit na další chlapecké turnaje," plánuje.

"Dosud jsem nehrál na národní úrovni a je to něco, na co se hodně těším, protože vím, že zkušenosti z týmových akcí mi pomohou se rozvíjet. Způsob, jakým skončila moje sezóna 2019 mi dal do roku 2020 hodně povzbuzení," uvedl talent, o kterém bychom měli v budoucnu ještě slyšet.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení