U Všudehrálů opět vyhrála Ostravice. Do špičky se dere Panorama

Ostravice

Spolek Všudehrálů stejně jako loni ve svém hlasování vybral za nejlepší české hřiště Ostravici. Druhá skončila liberecká Ypsilonka a třetí Karlovy Vary. Již na čtvrté místo však vystoupala kácovská Panorama, která útočí na stupně vítězů. Za poslední tři roky se v anketě posunula o tři místa.

První tři místa od sebe dělí vždy desetina bodu. Ostravice získala 4,44 bodů, Ypsilonka 4,34 a Karlovy Vary 4,25. Čtvrtá Panorama pak ztratila na Karlovy Vary pouhou jednu setinu.

Panorama přitom vyhrála dílčí kategorii Zázemí, kde porazila i dějiště European Tour Albatross (druhé místo), ovšem ztratila v Hře, kde skončila až patnáctá. Naopak Ostravice, Ypsilonka i Karlovy Vary se ve všech kategoriích umístily vždy v první desítce.

Na dalších místech se pak umístily Mariánské Lázně (5.), Dýšina (6.). Loreta (7.), Čeladná (8), Casa Serena (9.). Prestižní hřiště Karlštejn a Albatross obsadila celkově jedenácté, resp. dvanácté místo.

Z "rodinných" osmnáctijamkových areálů to nejvýše dotáhlo Čertovo Břemeno, které je celkově patnácté.  Za ním zůstaly třeba Konopiště, Kaskáda, Beroun, Kunětická hora a další velmi kvalitní areály.

Projevuje se zde komplexita hodnocení, kdy hráči zohledňují nejen kvalitu designu hřiště, dokonalost služeb, ale stejnou měrou i to, jaká je příroda v okolí a jak se zde celkově cítí.

Kupříkladu v kategorii Atmosféra je právě Čertovo Břemeno páté, v Přírodě sedmé. Naopak ve zbylých kategoriích poněkud ztrácí. A devítka Grosshof je dokonce v kategorii Atmosféra hned na druhém místě, za Mariánskými Lázněmi. Naopak v Hře je Karlštejn v TOP 10 a Albatross je hned druhý za Ostravicí.

Devítijamková hřiště do celkových výsledků na předních místech nezasahují, platilo to i letos. Celkově se z devítek nejlépe umístil Grooshof na 29. místě, Lipiny na 33. a Kotlina je na 41. pozici. Na dalších místech jsou pak devítky Podbořánky, Štiřín, Hodkovičky, Ještěd, Janov a Svobodné Hamry.

Kdybychom všechny čtyři kategorie, v níž všudehrálové hlasují, rozdělili na „racionální“ sekci (Hra a Zázemí) a „emocionální (Příroda a Atmosféra), pak v racionální je vítězem Albatross před Ostravicí a Karlovými Vary, naopak v emocionální vyhrává Ostravice před Ypsilonkou a Mariánskými Lázněmi.

Zajímavé bude hodnocení v příštím roce a dále, protože do hry vstoupí velké areály Twin Chapels v Praze – Vinoři a Oaks Prague jižně od hlavního města. A také by se měla veřejnosti v druhé půlce roku otevřít rodinná, ale profesionálně navržená pohledná osmnáctka ve východních Čechách v Dolní Dobrouči, poblíž Ústí nad Orlicí i Letohradu.

Spolek Všudehrálů v současnosti sdružuje 215 hráčů, každý z nich má odehráno 60 a více golfových hřišť po celé České republice. Každý Všudehrál může hlasovat v spolkovém hodnocení českých hřišť.

Hlasuje se ve čtyřech kategoriích a udělují se body od 1 do 5 (maximum). Kategorie jsou Hra, Zázemí, Příroda, Atmosféra, z počtu udělených bodů v jednotlivých kategoriích se pak sestavuje celkový průměr, tedy absolutní vítěz.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení