Challenge Tour 2020 oznámila kalendář. Nechybí tři turnaje Relmostu

Czech Challenge

Challenge Tour oznámila svůj kalendář na sezónu 2020. Opět v ní nechybí tři turnaje pořádané Relmostem, dva v Česku na Zbraslavi a na Kaskádě, a jeden na Slovensku na Penati. Pro české fanoušky bude velmi zajímavá, protože hned tři hráči na ní mají uhranou kategorii.

Tu nejvyšší Stanislav Matuš, jeho karta kategorie 9, kterou si uhrál tak, že jako první Čech v historii prošel cutem na Final Stage Q-School European Tour, ho bude opravňovat ke startu na všech turnajích.

Od nové sezóny očekává, že v ní poprvé na Challenge Tour zvítězí. "Já už ani na nic jiného nemůžu myslet. Několikrát jsem byl blízko, hraji konzistentnější golf a znám dobře hřiště a vím, do čeho jdu," řekl v rozhovoru pro televizi Golf Channel.

S kategorií 13 půjde do sezóny Ondřej Lieser, který si ji uhrál v minulé sezóně na Pro Golf Tour. Filip Mrůzek bude hrát s kartou kategorie 15. Šanci na více turnajů tak má na svou kategorii Lieser, Mrůzek však může počítat s minimálně devíti starty na sponzorské pozvánky od Relmostu.

Sezóna Challenge Tour začne nově třemi v řadě turnaji v Jihoafrické republice už 30. ledna. První dva díly mají dotaci 250 000 dolarů, třetí díl "South Africa Swing" rozdělí dokonce 340 000 dolarů. Všechny tři podniky budou zároveň součástí Sunshine Tour.

Hráči, kterým se v JAR úvod sezóny vydaří, tak budou mít oproti konkurenci velkou výhodu. I proto se na všechny tři turnaje chystá vyrazit Stanislav Matuš, jak na úvodní Limpopo Championship, tak i na druhý RAM Cape Town Open, stejně jako na třetí Dimension Data Pro-Am, a bude se snažit uhrát co nejvíce peněz, potažmo bodů, aby si vytvořil dobrou výchozí pozici pro další průběh sezóny.

Navíc nebude na co se šetřit. Po třech úvodních turnajích v JAR je téměř tři měsíce dlouhá pauza. Prvním zastávkou na evropské půdě bude od 7. do 10. května až tradiční Prague Golf Challenge na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi, kde dojde k jakémusi restartu sezóny.

Ani ne o měsíc později se karavana Challenge Tour zastaví na Kaskádě, kde se od 4. do 7. června podruhé za sebou koná D+D REAL Czech Challenge. Posledním turnajem Relmostu v kalendáři bude od 2. do 5. července podnik D+D REAL Slovakia Challenge na Penati.

Každý z turnajů Relmostu bude mít dotaci 205 000 eur, v součtu tedy 615 000 (zhruba 1,3 milionu korun). Z celkové dotace sezóny 6 000 000 eur, které se rozdělí na 25 turnajích, tak český promotér obstará 10,25 %.

"Musíme poděkovat promotérům, národním federacím, sponzorům a dalším partnerům. Bez jejich trvalé podpory by Challenge Tour neexistovala, natož prosperovala a rostla tak, jako je tomu v současnosti," uvedl ředitel European Challenge Tour Alain de Soultrait.

Road to Mallorca, jak se nazývá sezónní pořadí Challenge Tour, vyvrcholí dvěma říjnovými lukrativními podniky v Číně. Hainan Open bude mít dotaci 350 000 dolarů a Foshan Open 500 000 dolarů, což bude nejvíce v celé sezóně.

Sezónní finále pak od 5. do 8. listopadu obstará Challenge Tour Grand Final v T-Golf & Country Clubu na Mallorce. Kartu na European Tour po něm získá 20 nejlepších hráčů sezóny, což je o pět víc než v roce 2019.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení