Známe další tři jména pro The Open 2020, jedno si zapamatujte!

Takumi Kanaya

Některá jména pro The Open v příštím roce už jsou dobře známá, když jde především o největší golfové hvězdy, ale 46 jich vzejde z celkem 16 turnajů v rámci 2020 Open Qualifying Series, které se budou hrát po celém světě. První byl na programu v minulém týdnu v Austrálii.

A nebylo to nic menšího než Australian Open, které sice není součástí žádné globální golfové série, ale i tak přivítalo velmi silné startovní pole a hlavně nabízelo tři vstupenky na The Open v příštím roce.

Jednu si pro sebe uzmul domácí šampion Matt Jones. Druhý Jihoafričan Louis Oosthuizen už měl předem místo ve startovním poli nejstaršího golfového majoru jisté, a tak se dostalo na dva hráče na děleném 3. místě.

Prvním byl další domácí borec Aaron Pike, druhým pak japonský amatér Takumi Kanaya. A právě jeho jméno, pokud už není ve vašem hledáčku, byste si měli moc dobře zapamatovat. Je totiž velkým talentem.

Jednadvacetiletý Japonec na sebe poprvé výrazně upozornil golfový svět v roce 2018, kdy vyhrál Asian-Pacific Amateur.

Tím se kvalifikoval na Masters a The Open v tomto roce. V Augustě prošel cutem a po třetím kole byl nejlepším amatérem. Nakonec ho však o ránu porazil norský supertalent Viktor Hovland, dnes již úspěšný profesionál, a hlavní pozornost na sebe tak v neděli na Masters strhl mezi amatéry on.

Na The Open pak Kanaya o ránu neprošel cutem, a jelikož v tomto roce své vítězství na Asian-Pacific Amateur neobhájil, když prohrál až v play-off se šampionem z roku 2017 Číňanem Lin Yuxinem, hrozilo, že se na nevětší profesionální turnaje v příštím roce nepodívá.

Aktuální jednička světového amatérského žebříčku ale minimálně v Royal St George's Golf Clubu chybět nebude. A dá se očekávat, že v nejbližších letech, až se stane PRO, se s Kanayou budeme setkávat stále častěji.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení