Obří suma! Za kolik prodal Jack Nicklaus své zlaté rolexy?

Jack Nicklaus

Jack Nicklaus v úterý prodal své milované 18karátové zlaté hodinky legendární švýcarské značky Rolex, které nosil víc než 50 let. V aukci za ně dostal 1,22 milionu dolarů, peníze půjdou na dobrou věc.

Nejdražší rolexy byly dosud prodány v roce 2018 za astronomických 17,8 milionu dolarů a patřily slavnému herci Paulu Newmanovi, který zemřel o 10 let dříve. A i když se původně očekávalo, že tento rekord padne, ukázala se cena Nicklausových hodinek jako výrazně nižší. 

Přesto musel nový majitel předhodil v přepočtu 28 milionů korun, než licitátor aukční síně Phillip Auction House v Manhattanu v New Yorku bouchnul kladívkem a zahlásil "Prodáno".

A i když musel sáhnout hluboko do kapsy, udělal dobrou investici. Dá se totiž předpokládat, že cena Nicklausových teď už bývalých hodinek nadále poroste.

Rekordman v počtu major titulů je měl na sobě, když přebíral trofej na US Open v Pebble Beach v roce 1972. Zdobily ho i v roce 1986, kdy Nicklaus slavně zvítězil na Masters ve věku 46 let. Na snímku u tohoto článku je nosí během Presidents Cupu v roce 2005, kdy byl kapitánem amerického týmu.

"Sběratelé čekali dekády, až dá Nicklaus svoje hodinky na trh," přiznal reportér pořadu Squawk Box stanice CNBC, která dražbu sledovala. "Byl jediný, kdo je nosil, a to déle než padesát let, a měl je na svém zápěstí při přebírání dvanáctí ze svých osmnácti major trofejí," dodal.

"Když jsem hrál golf, hodinky jsem nenosil, ale když jsem slezl ze hřiště, pokaždé jsem si co nejdříve nandal hodinky a vzal peněženku. Proto s každou trofejí, nebo pokaždé, když jsem cestoval, jsem na fotce s hodinkami. Byly mojí součástí," uvedl Nicklaus, který je neprodal proto, že by zchudnul

Zlatý medvěd je stále pohádkově bohatý, z aukce však profituje jeho dětská nadace Nicklaus Children Charity. Ta se tak může těšit při pomoci potřebným dětem na slušnou finanční injekci.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení