Slovensko má vítěze na PGA Tour! Sabbatini vyhrál QBE Shootout

Rory Sabbatini

Naprosto pohádkový konec premiérového roku pod slovenskou vlajkou přišel na Floridě pro Roryho Sabbatiniho. Společně s Kevinem Twayem vyhrál exhibiční turnaj dvojic QBE Shootout a zajistil pro Slovensko historicky první vítězství na turnaji PGA Tour.

QBE Shootout je sice neoficiálním turnajem sezony, ale patří do ní. Sabbatini tak díky triumfu nezískal žádné body do FedEx Cupu, nepojistil si kartu na nejbližší sezony a nečerpá ani z dalších výhod vítězů klasického turnaje, ale i tak se opět zapsal do slovenské golfové historie.

Turnaj měl navíc, přestože na něm startovalo jen 24 hráčů tvořících 12 dvojic, velmi vysoké prize money. Hrálo se o prize money 3,3 milionu dolarů a Sabbatini si z něho stejně jako Tway ukrojil 435 tisíc.

V přepočtu se jedná o zhruba 10 milionů korun!

Sabbatini s Twayem o svém vítězství v tříkolovém turnaji, který se hrál každý den jiným formátem, rozhodli na posledních dvou jamkách, na kterých v neděli zahráli birdie. Ve formátu best-ball si tak došli pro 60 ran (-12) a s celkovým skóre -31 vyhráli o dvě rány.

"Je to zábavná akce, více uvolněná. A je skvělé na ní mít parťáka, jako je Kevin. Celý týden hrál skvěle, sejmul ze mě část tlaku a já mohl hrát volně a být trochu více agresivní," řekl do kamery Sabbatini.

Na druhém místě skončili v Tiburon Golf Clubu Jason Kokrak a J.T. Poston, třetí příčku obsadili se ztrátou tří ran dva páry - Brendon Todd, Billy Horschel a Harold Varner III., Ryan Palmer.