Havaj bez Woodse i Koepky. Nechybí naopak DJ či Thomas

Sentry Tournament of Champions

Už druhý den po Novém roce se rozjede PGA Tour v roce 2020 tradičním Turnajem šampionů na Havaji. Přestože některá velká jména chybí, budeme moci příští týden v Kapalue sledovat hvězdné startovní pole. Ostatně je otevřené pouze vítězům turnajů PGA Tour z roku 2019.

Sentry Tournament of Champions jich na Plantation Golf Course přivítá 39. Nebudou mezi nimi podle očekávání Tiger Woods a Brooks Koepka.

První z nich turnaj vynechával i v minulosti a nehrál na něm ani loni, kdy si právo startu vybojoval v East Lake svým prvním vítězstvím po svém návratu k soutěžnímu golfu.

Woods má navíc za sebou náročné a emočně vypjaté období, kdy jako hrající kapitán dovedl Ameriku k vítězství v Presidents Cupu. Jeho první start v roce 2020 tak nejspíš přijde až později v lednu na Farmers Insurance Open v Torrey Pines.

Světová jednička Koepka si svou loňskou účast nezopakuje, protože stále rehabilituje své koleno, které si zranil v říjnovém CJ Cupu, což ho později nutilo i odhlásit se z Presidents Cupu.

Další vítězové z roku 2019, kteří nevyužili do pátečního termínu své právo přihlásit se na Turnaj šampionů, jsou Shane Lowry, Rory McIlroy, Phil Mickelson, Francesco Molinari a Justin Rose.

Přesto v Kapalue nebude chybět 13 hráčů z první třicítky pořadí loňského FedEx Cupu včetně sedmi hráčů z TOP 10 letošního pořadí. Kromě toho je ve startovní listině také 11 hráčů z TOP 30 světového žebříčku včetně pěti hráčů z TOP 10.

Jsou jimi Jon Rahm, Justin Thomas, Dustin Johnson, Patrick Cantlay a Xander Schauffele, který přijede obhajovat své loňské vítězství.

První turnaj PGA Tour v roce 2020 budou moci sledovat i diváci Golf Channelu. První kolo začíná živě v noci ze čtvrtka na pátek o půlnoci. Ve stejný čas o 24 hodin později začne přímý přenos druhého kola. Třetí kolo startuje živě v sobotu 22:00 a finálové opět o půlnoci z neděle na pondělí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení