DJ ví, jak těžké je vítězit, přesto říká: Měl jsem toho vyhrát dvakrát tolik

Dustin Johnson

Je jedním z nejúspěšnějších golfistů poslední dekády, během které byl celkem 91 týdnů světovou jedničkou. A i když si Dustin Johnson na své konto připsal celkem už 21 turnajových titulů, z toho 20 na PGA Tour, má dojem, že jich mělo být více. Mnohem více.

První triumf si dnes už 35letý Američan připsal v říjnu 2008 na Turning Stone Resort Championship. A i když od té doby vyhrál během každé ze svých dvanácti profesionálních sezón, úplně spokojený není.

A to především kvůli své bilanci na turnajích kategorie major. Na turnajích velké čtyřky se totiž radoval zatím pouze jedinkrát, a to v roce 2016 na US Open. Jinak se mu na těch nejprestižnějších akcích nedaří.

Mírný výsledkový pokles pak aktuální světová pětka zažila i v poslední sezoně na PGA Tour. Zatímco v ročníku 2017-18 vyhrál čtyři turnaje a v tom následujícím tři, naposledy to byl pouze jeden.

"Je velmi těžké zde vyhrávat. Kluci tady jsou velmi dobří. Víte, každý týden může vyhrát kdokoliv ve startovním poli, pokud zahraje velmi dobře," myslí si Johnson, který vyhrál lehce pod osm procent turnajů, do kterých na zámořském okruhu nastoupil. Bylo jich celkem 261. 

Ve třinácti případech skončil těsně pod vrcholem na druhém místě a šestadevadesátkrát obsadil některé z míst v TOP 10.

"Nikdy to nesmíte brát jako samozřejmost, pokud pomyslíte na to, kolik toho odehrajete. Vítězit je tak pořád výjimečné a pro mě to vždy výjimečné bude," přiznal DJ před startem Turnaje šampionů na Havaji.

Ten už ve své kariéře vyhrál dvakrát. Poprvé v roce 2013, podruhé před dvěma roky. Letos by tak rád triumfoval potřetí a pojistil si, že i ve své třinácté profesionální sezoně dosáhne na turnajový triumf.

Celkově by pak rád opět vyhrával vícekrát za rok, protože už nyní si myslí, že celkový počet jeho vítězství úplně nesedí jeho hře, píli a talentu: "Jestli jsem toho měl vyhrát více? Máme ten dojem. ... Asi tak dvojnásobně."

A i když už nepatři rozhodně mezi mladíky, pořád věří, že má před sebou několik "velmi dobrých" golfových let. Co to znamená?

"Vím, čeho jsem schopný a co to stojí zde vyhrávat. Pro mě znamená úspěšný rok vyhrát třikrát nebo čtyřikrát a být ve hře na všech majorech. Dostávat sám sebe do hry o vítězství na každém turnaji," přiznal Johnson.

Jestli se mu to povede i v tomto týdnu, můžete sledovat v nočních přímých přenosech na Golf Channelu. Ten z 1. kola začíná v noci ze čtvrtka na pátek přesně o půlnoci a kromě Johnsona si turnaje zahraje dalších 33 šampionů z loňského roku. Mezi nimi Jon Rahm, Justin Thomas nebo Rickie Fowler.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení