Šampion Czech Masters se vtipně obul do pomalých hráčů

Thomas Pieters

Dvojnásobný vítěz D+D REAL Czech Masters Thomas Pieters naznačil, že téma pomalé hry bude v golfu vyvolávat vášně i v roce 2020. Ve svém posledním tweetu v loňském roce, jen tři hodiny před půlnocí, popřál belgický vítěz z Albatrossu z let 2015 a 2019 svým pomalým spoluhráčům "vše nejlepší" dost originálním způsobem.

"Pro všechny pomalé hráče. Nepřeji vám nic jiného, než špatné polohy míčků, minuté cuty a opožděné lety. Šťastný rok 2020," napsal Pieters.

Pomalá hra je už roky trvalým tématem na všech významných světových túrách. Kritizují ji fanoušci, komentátoři i samotní hráči. Rok 2019 ale znamenal dost možná bod zvratu, k čemuž významných způsobem přispěl i Bryson DeChambeau.

Ten svým počínáním během play off FedEx Cupu přiměl PGA Tour, aby se pustila do rozsáhlého výzkumu tempa hry na svých turnajích.

Výsledky tohoto výzkumu byly schváleny strategickou radou Tour už v listopadu, ale zveřejní se až poté, co bude dokončen "vzdělávací proces členů PGA Tour".

Kromě opovržení od hráčů jako je Pieters, ale i od mnohých dalších, tak snad začnou být pomalí hráči konečně účinně trestáni, jak mnozí doufají, pokud se u nich tento proces i nadále bude míjet účinkem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení