Potvrzeno! Woods začne rok 2020 v Torrey Pines

Tiger Woods

Není to žádné překvapení. Prvním turnajem Tigera Woodse v roce 2020 bude podle očekávání Farmers Insurance Open v Torrey Pines na konci ledna. V únoru se pak představí na Genesis Invitational, kde se zároveň ujme role hostitele.

Woods vstoupí do roku 2020 jedno vítězství od nového rekordu v počtu titulů na PGA Tour, když svým 82. triumfem na podzimním ZOZO Championship vyrovnal dosavadní zápis Sama Sneada. Ve čtvrtek oznámil, že první příležitost, kdy se může od Sneada odpoutat, bude v Torrey Pines.

Tento krok byl očekáván. Woods tady vyhrál osmkrát včetně vítězství na US Open 2008. Když v roce 2005 přestal hrát na Turnaji šampionů, tradiční první akci PGA Tour v roce, často pak začínal rok v Torrey Pines.

Jeho poslední vítězství na Farmers Insurance Open se datuje do roku 2013. Od té doby na turnaji neskončil lepší než dělený dvacátý, což se mu povedlo až loni, přesto se sem pravidelně vracel, když mohl.

V polovině února se pak Woods představí v Rivieře na turnaji, který změnil status z "Open" na "Invitational". Mimo jiné to znamená menší startovní pole (120 hráčů), vyšší prize money (9,3 milionu dolarů) a tříletou výjimku na PGA Tour pro vítěze.

"Je pro mě ctí být ve stejné kategorii jako Jack Nicklaus nebo Arnold Palmer," řekl Woods o novém statusu Genesis Invitational, kde se ujal role hostitele. "Pro nás toto povýšení turnaje znamená, že všechno, co jsme pro turnaj chtěli, se stane," uvedl Woods.

"Kromě toho, že máme jistotu každoročního konání, se tím pro mě uzavírá kruh. Tady to pro mě všechno začalo," citují Woodse oficiální stránky turnaje.

Tiger totiž v roce 1992 odehrál v Rivieře ještě jako amatér svůj první turnaj na PGA Tour. K opravdovému uzavření kruhu mu však ještě něco chybí. Woods totiž v Rivieře ještě nikdy nevyhrál.

Co se týče jeho dalšího programu před Masters, očekává se, že bude stejný jako loni. S tím, že přidá ještě start na Arnold Palmer Invitational, kde loni nehrál kvůli problémům s krkem.

Farmers Insurance Open, které startuje 23. ledna, bude jeho druhým turnajem PGA Tour v nové sezóně po vítězství na ZOZO Championship.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení