Sabbatini je ránu od vedení. Thomas znovu na Havaji nevyhraje

Rory Sabbatini

Ze tří ran, které ztrácel Rory Sabbatini na vedení po 1. kole Sony Open, je po další rundě už jen jedna. Slovensko reprezentující Jihoafričan zahrál ve Waialae Country Clubu v Honolulu v pátek 67 ran (-3) a s celkovým skóre -5 je ve skupině devíti hráčů na děleném třetím místě.

Sabbatini se oproti prvnímu kolu zlepšil o jednu ránu a jedna mu chybí na Brendana Steela a Camerona Davise, kteří jsou v polovině turnaje ve vedení se skóre -6. Stejně je na tom také Colin Morikawa, který po prvním kole vedl, ale v pátek se zhoršil o pět ran.

Ve druhém kole vítr opět dosahoval rychlosti 50 kilometrů v hodině. Greeny jsou ale nezvykle měkké, protože hřiště zkropí každou noc vydatný déšť a přeháňky se objevují i přes jinak slunečné dny.

Rány, které by tak jindy odskakovaly dopředu, tak nabírají backspin. To je obvykle recept na nízké skóre, nikoliv však v takovém větru. Sabbatini se s ním ale pere zdárně a na PGA Tour útočí na své druhé vítězství v řadě.

Loňský rok totiž zakončil vítězstvím na týmovém QBE Shootout a Slovensku tak přinesl první triumf na PGA Tour, byť zatím jen v neoficiálním turnaji, za který se nezískává karta ani body do FedEx Cupu. Sony Open už je ale regulérním turnajem.

V pátek na něm Sabbatini zahrál na první devítce tři birdie a jedno bogey. Na druhé si připsal jedno birdie a dvě bogey, než přišel na svou poslední jamku, kterou byla pětiparová devítka. Na ní si vylepšil své skóre hned o dvě rány za eagle.

Stejně jako před týdnem na Turnaji šampionů i tentokrát skončili turnaj se stejným skóre Justin Thomas a Patrick Reed. Zatímco před týdnem v Kapalue to znamenalo play off o vítězství, tentokrát končí už před víkendem. Se skóre +3 neprošli cutem, na který jim chyběly dvě rány.

"Hraju skvěle, dost dobře na to, abych vyhrál i tento týden. Asi jsem trochu unavený z minulého týdne, což je dobře. Ale ne, ve skutečnosti jsem hrál na h…. a nezasloužím si tady být i o víkendu," ulevil si Thomas a odhalil své rozporuplné pocity.

Vítěz z Kapaluy tak nedokáže to, co před třemi lety, kdy vyhrál ve dvou týdnech oba havajské turnaje. Poprvé od loňského US Open neprošel cutem, a poprvé po sedmi měsících končí hůře než v TOP 20.

"Myslím, že mi uškodilo, jak často tady hraji. Greeny jsou letos mnohem měkčí než obvykle a musíte se tomu přizpůsobit. To ale musel každý, nejen já," dodal zklamaně Thomas po kole za 71 ran, ve kterém jeho šance potopila dvojice dabláčů.

Přímý přenos třetího kola začíná na stanici Golf Channel v neděli jednu hodinu po půlnoci.

Sestřih 2. kola

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení