Sabbatini si na Havaji pohoršil, Steele už vede o tři rány

Rory Sabbatini

Rorymu Sabbatinimu se v sobotu vzdálila možnost vyhrát pro Slovensko první turnaj na PGA Tour, když mu čelo leaderboadru uteklo po 3. kole na 7 ran poté, co v polovině Sony Open na Havaji ztrácel jedinou ránu na vedení. Stále je však ve hře o skvělý výsledek.

Sabbatini po boku Kewina Twaye vyhrál v prosinci QBE Shootout, což je však neoficiální turnaj PGA Tour a za vítězství nejsou body do FedEx Cupu ani žádná další hráčská privilegia.

Ve Waialae Coutry Clubu tak usiloval o své deváté vítězství na PGA Tour, které by však bylo první pro Slovensko, za které hraje od roku 2019. Naposledy vyhrál turnaj už před téměř osmi lety na Honda Classic.

Sabbatini však zahrál v sobotu v Honolulu kolo za 70 ran (par), zatímco lídr Brendan Steele zapsal 64 (-6). Američan tak vede už o tři rány se skóre -12, Sabbatini je se skóre -5 na děleném 11. místě ránu od TOP 10 a tři rány od TOP 3.

43letý rodák z jihoafrického Durbanu zahrál ve třetí rundě tři bogey a tři birdie. Skóroval opět na poslední jamce, když ze závěrů svých kol vytěžil už čtyři rány pod ze svého skóre mínus pět. V prvním kole to bylo birdie na 18, ve druhém eagle na 9 a ve třetím opět birdie na 18.

Za svým čtvrtým vítězstvím na PGA Tour vykročil Steele, který nevyhrál turnaj od své obhajoby na Safeway Open v říjnu roku 2017. Dva týdny poté se mu narodila dcera, která se prý stala okamžitě středobodem jeho světa.

"Priority se změnily. Myslel jsem si, že to bude pro můj golf dobré, protože budu hrát s lehkou hlavou. Místo toho jsem golf odsunul na vedlejší kolej. Chtěl jsem být doma a hraní jsem si neužíval," potvrdil.

"Pak jsem zase bral rodinu všude sebou a bylo to těžké pro ni. Bylo složité najít rovnováhu. Tohle je věc, o které tady příliš nemluvíme. Teď jsem ale mimo sezónu opět chytil jiskru a zkoušel tvrdě trénovat, což mi vrátilo sebedůvěru," vyprávěl Steele.

Jeho nejbližším pronásledovatelem bude ve finálovém kole Australan Cameron Smith, který zahrál třetí kolo za 66 ran. O ránu zpět je třetí Kevin Kisner, který vystoupal leaderboardem o 21 míst, když stejně jako Steele zahrál 64 ran.

Sestřih 3. kola

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení