Matuš po SA Open: Užil jsem si to, doufám, že takových turnajů bude víc

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš psal v uplynulých dnech historii českého golfu. Sice na SA Open v Johannesburgu neprošel cutem, ale už mu nikdo neodpáře, že jako první Čech odehrál turnaj European Tour s vlastní hráčskou kategorií, nikoliv na sponzorskou pozvánku.

"Psalo se o tom, vědělo se o tom a i já sám jsem měl cestovní horečku. Opravdu jsem si ten pocit užíval, i když výsledek tomu moc neodpovídá," uvedl Matuš v rozhovoru z dějiště turnaje v Randparku GC.

"Ještě dnes a zítra tady trénuji (rozhovor vznikal v sobotu, pozn.), takže si to tady vychutnám až do konce a doufám, že takových turnajů bude víc," řekl poté, co o den dříve neprošel cutem.

"Bylo to hodně dané tím, že jsem zatím zimu trávil doma. Při cvičných kolech jsem si říkal, že bych potřeboval tak čtyři pět dní navíc. Věděl jsem, že to bude trošku boj a myslím si, že jsem to sice nezvládl tak dobře, ale taky ne úplně špatně."

Lepší výsledek druhý den na těžším hřišti jeho slova potvrzuje. Ve čtvrtek zahrál Matuš na lehčím Bushwillow Course plus tři, druhý den na těžším Firethorn Course v paru.

"Ukazuje, že jsem na tom po zimě pořád dobře. Chce to jenom pár týdnů navíc. Je to tady 1500 metrů nad mořem. Lítá to tu úplně jinak. Také tráva je tady úplně jiná, takovou jsem ještě nezažil. Na to jsem si hodně zvykal a času bylo málo."

Stanislav Matuš (uprostřed) v tréninkovém kole před SA Open (Foto: GettyImages)

"Trošku mě mrzí, že jsem na tom lehčím hřišti ve čtvrtek nezahrál lépe. Dělal jsem však chyby z nerozehrání. Byly to malé chybky, které ve výsledku znamenaly kolo nad par. Druhý den už odpovídal tomu, že jsem se více rozehrál, ale pořád tam bylo dost chyb, které v sezóně nedělám," hodnotil aktuální stav své hry.

Ačkoliv už na konci měsíce rozehraje Matuš v JAR sezónu Challege Tour, vrací se nyní domů, i když by se nabízelo zůstat v teple. "Už mám z dřívějška zařízenou letenku, nevěděl jsem přesně, jaký bude program. A tak se tu teď během víkendu snažím nahnat co nejvíce tréninkových hodin," uvedl.

Doma ale nezůstane dlouho. Vrátit se do JAR chce co nejdříve, aby nepřišlo vniveč, co zde během uplynulého týdne nahrál a natrénoval. První turnaj Challenge Tour se bude hrát v podobných podmínkách ve stejné nadmořské výšce.

"Budu se snažit přijet dříve a znovu tady potrénovat. Už jsem se spojil s několika kluky, kteří tu budou zůstávat, takže určitě vymyslíme nějaký tréninkový kemp. Plán je takový, že teď pojedu domů a vrátím se kolem 20., 22. ledna zpátky. Do té doby bude trénovat v českých podmínkách."

Stanislav Matuš (Foto: Ota Mrákota) 

Zároveň už Matuš přemýšlí nad programem po úvodních třech turnajích Challenge Tour v JAR. Druhá nejvyšší evropská túra, na kterou si uhrál konečně plnou kartu v Q-School, bude mít dlouhou pauzu a pokračovat bude až v květnu na Prague Golf Challenge na Zbraslavi.

"Není to úplně nejšťastnější, ale nic se s tím nedá dělat," řekl Matuš, který doufá, že se v březnu dostane na další turnaj European Tour do Keni, který mu pauzu pomůže vyplnit. V úvahu připadají i starty na Pro Golf Tour.

"Dobře to tam znám a bylo by to super rozehrání do dalších turnajů, takže to určitě zvažuju, akorát to zase vychází špatně před Keňou. Pokud bych se tam dostal, odehrál bych turnaj na Pro Golf Tour, pak jel do Keni, a pak se zase vracel zpátky… No úplně to programově nesedí," přemýšlel nad blízkou budoucností.

"V nejbližších dnech se to rozhodne. Zjistím, co kde budu hrát a kam můžu jet a kam ne," dodal Matuš, kterého čekají v jeho kariéře velmi důležité měsíce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení