Ani eso nepomohlo! Oosthuizenovi sebral triumf fantastický Grace

Branden Grace

Ani eso nepomohlo Louisi Oosthuizenovi k obhajobě loňského vítězství na South African Open hosted by the City of Johannesburg. První turnaj European Tour v novém roce i v nové dekádě vyhrála jiná domácí hvězda Branden Grace. Ten zahrál ve finále senzačních 62 ran (-9) a Oosthuizena porazil o tři.

Grace ztrácel před finále na vedení tři rány, a když zahrál na dvojce bogey, byl za vedoucím Oosthuizenem už o čtyři. Pak ale sešlápl plyn až na podlahu a předvedl úžasnou stíhačku. Během následujících pěti jamek zahrál tři birdie a eagle a dostal se do vedení.

Oosthuizen však na osmičce trefil eso a byl to zase on, kdo byl o jednu ránu ve výhodě. Ještě na první devítce ale zahrál Grace čtvrté birdie a dotáhl ze zpět. Před obrátkou byli oba domácí rivalové na skóre -17.

Druhou devítku začali shodně parem a birdie. Jenže pro Oosthuizena bylo birdie na jedenáctce posledním. Zato Grace skóroval ještě na dalších třech jamkách, čímž razantním způsobem rozhodl boj o vítězství pro sebe.

Zvítězil s konečným skóre -21, když v posledním kole zahrál jen 22 puttů. Dal tak razítko na renesanci své kariéry, když loni skončil až na 113. místě v Race tu Dubai, zatímco předtím dokázal být čtyřikrát z předchozích sedmi sezón v TOP 10.

Návrat do staré formy ukázal už před měsícem děleným třetím místem na Alfred Dunhill Championship. Nyní už dokázal ukořistit své deváté vítězství na European Tour.

Zkompletoval také všechny trofeje z nejvýznamnějších jihoafrických turnajů, když v minulosti vyhrál také Nedbank Golf Challenge, Joburg Open, Alfred Dunhill Championship a Dimension Data Pro-Am.

"Bylo to pozoruhodné. Hrál jsem bezchybný golf a nemohu si vzpomenout, kdy jsem byl naposled takto skvělý s putterem," komentoval svůj finálový výkon.

"Tohle je vítězství, které jsem si moc přál. Pro každého Jihoafričana znamená opravdu hodně vyhrávat na domácí půdě a je to vždy těsné. Cítím hodně emocí," povídal vítěz, který si také zajistil místo na letošním The Open.

Kromě něj se na britský major kvalifikovali také třetí Angličan Marcus Armitage posledním puttem do birdie a dělený čtvrtý Jihoafričan Jaco Ahlers. Jack Senior měl smůlu, se stejným konečným skóre rozhodlo o pozvánce na The Open o sedm míst lepší postavení Ahlerse ve světovém žebříčku.

Vynikající výkon podal v turnaji teprve 18letý domácí amatér Jayden Trey Schaper, který se vešel do TOP 10. Nejlepší jihoafrický junior ztratil na vítěze jen osm ran, všechny až ve finálovém kole.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení