Startuje nová sezona Pro Golf Tour, jsou u toho také dva Češi

Ondřej Lieser

V Česku jak u hráčů, tak fanoušků velmi populární Pro Golf Tour v úterý odstartuje v Egyptě svůj další ročník. Na turnaji Red Sea Egyptian Classic 2020 u toho nebudou chybět Ondřej Lieser s Filipem Mrůzkem, kteří se ale letos oba dva upínají nejvíce k Challenge Tour.

Na úvod roku ale lepší přípravné profesionální golfové turnaje najdete jen stěží. A tak než se především pro Liesera naplno rozběhne druhá nejvyšší evropská liga, zkusí své štěstí na Pro Golf Tour, na které si loni uhrál kartu na Challenge Tour pro tento rok.

Lieser by navíc rád trochu posílil své naděje s ohledem na olympijskou kvalifikaci. Ve světovém žebříčku by si přitom do léta potřeboval z aktuálního 514. místa polepšit u zhruba 250 míst.

To není nic snadného, ale sám si loni na Pro Golf Tour dokázal, že body do žebříčku se zde sbírat dají. Na každém turnaji je totiž berou hráči do děleného čtvrtého místa, což Lieser umí. I proto letos zařadil místo přípravy ve Španělsku do svého kalendáře turnaje v Egyptě.

"Musím se přiznat, že to je jediné, co na světovém žebříčku trochu sleduji. ... Nějaké myšlenky na to jsou, olympiáda by byla něco naprosto neskutečného. Olympiáda je prostě olympiáda," řekl nám ještě v loňském roce, kdy se jako první Čech dostal do TOP 500 světového pořadí.

Sám přitom moc dobře ví, že na Challenge Tour bude body získávat mnohem těžší. Jsou sice připraveny pro hráče do děleného 14. místa, ale konkurence je zde mnohonásobně vyšší.

Do turnaje Red Sea Egyptian Classic vstoupí Lieser v úterý ve 12:00 místního času (13:00 SEČ) z jedničky, když mu v prvních dvou kolech budou dělat společnost Christopher Maclean a Hubert Tisserand.

Mrůzek už v té době bude na hřišti, když coby člen posledního dopoledního flightu vyrazí na hřišti také z jedničky společně s Maximilianem Oelfkem a Stephanem Meyssonnierem v 8:10.

Také Mrůzek se pokusí na úvodních turnajích Pro Golf Tour co nejlépe rozehrát pro turnaje Challenge Tour, těch ale bude moci odehrát výrazně méně, než Lieser nebo Stanislav Matuš.

Nemá totiž plnou kartu, ale stejně jako loni pouze částečnou kategorii 15. Spoléhat tak bude muset především na sponzorské pozvánky Relmostu, kterých ale může využít maximálně devět za rok.

Turnaj v Ain El Sokhna Golf Clubu se hraje na devítkách B a C od úterý do čtvrtka. Po druhém kole přijde na řadu cut pro 40 nejlepších hráčů, celkově je ve hře tradičních 30 000 eur.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení