Jaký má Ovečkin švih? Napoprvé dal eso, ale česká hvězda je jinde

Alexandr Ovečkin

Před mnoha lety dal fenomenální ruský hokejista Alexandr Ovečkin hole-in-one hned při své první zkušenosti s golfem. Kdo by si ale myslel, že se od té doby nějak zásadně zlepšil, mýlil by se. Golfový švih ruského ostrostřelce vypadá úplně stejně jako v roce 2006, kdy poprvé držel hole v ruce.

Tehdy ho potkalo příslovečné začátečnické štěstí. Ovečkin měl na charitativní golfové akci svého týmu NHL Washington Capitals, do kterého přišel teprve v předchozím roce, první příležitost v životě vyzkoušet si golf. A podle toho to také vypadalo.

Smích spoluhráčů z jeho zběsilého máchání holemi však přešel v jásot už na čtvrté jamce. Na 143 metrů dlouhém tříparu totiž Ovi trefil eso. Jeho nadšení neznalo mezí a věděl o něm kde kdo z okolí.

Míček, který tehdy po třech odrazech spadl rovnou do jamky, má možná někde ve vitríně vedle svých hokejových trofejí.

O 14 let, několik stovek gólů, milionů dolarů na kontě a jeden Stanley Cup později, však vypadá jeho golfový švih úplně stejně. Tentokrát ho současný kapitán týmu předvedl nikoliv na hřišti, ale na populární platformě Topgolf při charitativní akci nadace Make A Wish.

Na poprvé sedminásobný nejlepší střelec NHL míček netrefil, na podruhé už ano. "To nebylo špatné," pochválil se. Pak byl ale upozorněn, že nebodoval. "Cože? Mám nula bodů?" divil se a na oko otráveně vrátil hůl zpátky do boxu.

V týmu Washingtonu ale hraje i naprostý Ovečkinův golfový protiklad. Podívejte se, jak parádní švih má Nicklas Bäckström.

Je vidět, že golf je ve Švédsku po hokeji jeden z nejpopulárnějších sportů a útočník Washingtonu na něm tráví nejspíš spoustu času.

Vůbec ne špatně trefuje míčky také český útočník Washingtonu Jakub "Lefty" Vrána. Svého kapitána Ovečkina si v golfu hravě strčí do kapsy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení