Lieser začal na Pro Golf Tour skvěle, Vlašínová ve Španělsku vládne mužům

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser potvrdil, že mu Pro Golf Tour náramně sedí. V úvodním turnaji nové sezóny v Egyptě zahrál první kolo za 68 ran (-4) a usadil se v TOP 5. Na Red Sea Egyptian Classic startuje rok 2020 i Filip Mrůzek, který zahrál na úvod 74 ran (+2). Kateřina Vlašínová si vede skvěle na Gecko Tour v Egyptě, kde po prvním kole vede.

Lieser si loni na Pro Golf Tour uhrál kartu na Challenge Tour, a tak pro něj budou následující starty na německé profesionální sérii už více přípravou na druholigovou evropskou túru. Hned při první příležitosti naznačil, že loňská forma ho neopustila a zdá se být dobře připraven na nové výzvy.

Na hřišti Sokhna, kde se hrají devítky s jednoduchým názvem B a C, zahrál v úterý čisté kolo se čtyřmi berdíky, dvěma na béčku (2 a 7) a dvěma na céčku (10 a 17).

Usadil se tak na děleném pátém místě společně s dalšími osmi hráči, kteří ztratili na vedoucího Francouze Stanislase Gautiera dvě rány. Před Lieserem jsou pak ještě tři hráči na děleném druhém místě.

Mrůzek zahrál první kolo o šest ran hůře než Lieser. Po první devítce šel v paru, když na béčku zapsal bogey na 3 a birdie na 4. Na céčku pak skóroval dvakrát (birdie na 10 a 18), ale zahrál také dvě bogey (14 a 17) a jednoho dabláče na 15.

Po úvodní rundě se Mrůzek nachází na děleném 63. místě, když na cut ztrácí tři rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Výborně rozehrála turnaj Gecko Tour česká profesionálka Kateřina Vlašínová, které ve Španělsku je v Atalaya Golf & Country Clubu jednou z mála žen ve startovní listině.

Přesto je na čele leaderboardu, když zahrála v prvním kole 67 ran (-5) a vede s náskokem dvou ran před pěti hráči na děleném druhém místě.

Vlašínová začala na druhé devítce dvěma berdíky. Na bogey na 16 pak zareagovala dalšími dvěma birdie na 17 a 18. Na první devítce po obrátce přidala ještě dvě birdie na 4 a 8.

V Andalusii hrají ještě další dva Češi. Jak Roman Šebrle, tak i amatér David Krajný zahráli 79 ran (+7) a dělí po prvním kole 36. místo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení