Kolik si na Havaji vydělal Smith či Sabbatini? A o kolik přišel Morikawa?

Rory Sabbatini

Sony Open na Havaji nepřineslo pouze další báječnou a dramatickou golfovou bitvu, ale i následné rozeslání celkové dotace 6,6 milionu dolarů na konta hráčů, kteří ve Waialae Country Clubu prošli cutem.

Největší částka samozřejmě připadla Australanovi Cameronu Smithovi, který si díky birdie na poslední jamce vynutil play-off s Brendanem Steelem, kterého hned na první nadstavbové jamce porazil.

Přišel si díky tomu na 1,2 milionu dolarů, v přepočtu přes 27 milionů korun. Máme ale dojem, že mnohem větší radost mu udělal fakt, že si připsal první individuální triumf na PGA Tour v kariéře.

Navíc díky němu mohl alespoň na dálku trochu povzbudit lidi ve své domovské Austrálii, kterou už měsíce ničí obří požáry. Díky 21 zahraných berdíkům navíc poslal na pomoc 10 500 dolarů, když slíbil, že za každé birdie na turnaji přihodí pětistovku.

Skvěle rozehrané to měl na Havaji také Slovák Rory Sabbatini. Po prvním kole byl dělený šestý, po druhém dokonce jedinou ránu od prvního místa. Bohužel ale prožil horší víkend.

Jak v sobotu, tak v neděli zahrál pouze v paru a klesl na konečné dělené 21. místo. Za to vyinkasoval 64 350 dolarů, v přepočtu tedy necelý milion a půl korun. V pátek ale určitě pomýšlel na lepší umístění i šek.

Ještě mrzutější závěr prožil lídr po prvním kole Američan Collin Morikawa, který ve finále skončil na stejném místě, jako Sabbatini. Na poslední jamce však zahrál trojputt z necelého metru a půl!

Kdyby přitom zahrál birdie, připsal by si nejen ceněné TOP 10, ale za deváté místo, které by dělil s dalšími třemi hráči, by vyinkasoval 173 250 dolarů. V přepočtu tedy skoro čtyři miliony korun.

Až tak to ale 22letého Američana mrzet nemusí. Během svých 15 startů na PGA Tour, na které si už loni ještě jako nečlen série připsal vítězství na Barracuda Championship, si přišel na více než 2,3 miliony dolarů, tedy v přepočtu přes 50 milionů korun. A to je profíkem teprve osm měsíců...

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení