VIDEO: Uragán na Bahamách. Jak se kouzlí v brutálním větru?

Korn Ferry Tour

Úplně jiné počty než obvykle řeší hráči na The Bahamas Great Exuma Classic v Sandals Emerald Bay. Na turnaji Korn Ferry Tour tu vítr dosahuje rychlosti přes 30 km/h s nárazy až kolem 50 km/h. Výběr holí na konkrétní ránu tak může být úplně odlišný, než jsou hráči zvyklí.

List s obvyklými vzdálenostmi svých holí mohou tento týden hráči na Bahamách ze svých yardage booků vytrhnout a zahodit. V tak obrovském větru, který během turnaje duje, jsou jim tato čísla k ničemu.

Naopak musí zapojit fantazii, kreativitu a šikovnost. A také víru, že pečlivě vypočítanou příští ránu nesfoukne náhlý poryv či změna směru větru.

Že se i v tomhle dá zahrát birdie, předvedl Grant Hirschman. "Zní to divně, ale myslím si, že čtyřka železo příliš vyplave," povídá svému kedíkovi, který se diví, že na velmi krátkou vzdálenost tahá z bagu dvojku.

Jenže Hirschman v silném protivětru věděl, co dělá. Nechce, aby mu rána příliš vystoupala a snaží se jí držet pod větrem, zároveň hraje velmi lehce. Podívejte se, jak skvěle to dopadlo.

V takovém protivětru volí stejnou strategii všichni. A po větru naopak. A tak hrál Max McGreevy jednu ránu pětkou železem na 113 metrů a jinou šestkou železem na 215 metrů.

V této loterii se průměrné skóre po dvou kolech pohybuje těsně pod 75 ranami, což je téměř o tři rány nad parem hřiště a o ránu nad turnajem s nejvyšším průměrem na Korn Ferry Tour v loňské sezóně.

Jeden z deseti hráčů v mínusu je vedoucí Dylan Wu. Se skóre -11 se ostatním vymyká, když vede s náskokem sedmi ran. "Hraju to tady prostě hodně nízko. Mimo sezónu jsem trénoval vyšší rány, ale po příjezdu sem jsem to mohl vyhodit z okna. Na takový vítr se nedá připravit," komentoval.

"Vyrůstal jsem na severovýchod od Chicaga, takže vím, jak ve větru držet míček nízko, ale tohle je něco úplně jiného. Na jamkách 10 až 14 hrajete víceméně podél země a držíte se zásady ´swing easy in the breezy´ (ve větru švihej lehce). Myslím, že to řekl Tom Watson,“ poznamenal Wu.

Jak se hráči budou s větrem prát ve třetím kole, můžete sledovat v přímém přenosu stanice Golf Channel od 20:00.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení