Koepka se vrací! Do Abú Zabí přijel hladový po prvním vítězství z Rolex Series

Brooks Koepka

Tento týden se ve Spojených arabských emirátech hraje první turnaj European Tour v nové sezóně spadající do lukrativní Rolex Series a startovní pole tomu odpovídá. Organizátoři Abu Dhabi HSBC Champions se radují, že právě u nich se po zranění kolena vrací světová jednička Brooks Koepka.

V Abu Dhabi Golf Clubu se kromě něj představí také další dvě americké hvězdy Patrick Cantlay a Bryson DeChambeau.

Nechybí obhájce vítězství a loňský šampion The Open Shane Lowry a další skvělí Evropané Tommy Fleetwood, Lee Westwood, Danny Willett, Sergio Garcia, Rafa Cabrera Bello, Viktor Hovland či Bernd Wiesberger. Na startu jsou i oba Jihoafričané, kteří spolu minulou neděli svedli boj o vítězství na SA Open, Louis Oosthuizen a Branden Grace.

Hlavní pozornost ale bude upřena na Koepku, který na setkání s médii před turnajem deklaroval zvýšenou motivaci. Jednak byl tři měsíce mimo hru a také ho povzbuzuje velikost turnaje. Jak známo, čím větší turnaj, tím víc je Koepka nažhavený.

"Tyto akce Rolex Series jsou těmi, na které kladete větší důraz a chcete je vyhrát," potvrdil Koepka. "Chcete hrát ty nejlepší turnaje, které můžete a toužíte na nich zvítězit. I hráči, kteří tu jsou, jsou očividně velmi dobří. Někteří patří k těm nejlepším na světě, ostatně proto tu jsou," povídal.

Čtyřnásobný major šampion se vrací do Abú Zabí už potřetí za sebou, TOP 10 tu uhrál ale pouze jednou před dvěma lety. "Miluju tohle místo, je vždycky zábavné se sem vracet. Cítím se tu pohodlně a doufám, že tento týden budu hrát dobře," vyjádřil se nažhavený Koepka, který triumf z turnaje Rolex Series ještě nemá.

Když v roce 2014 vyhrál Turkish Airlines Open, které je dnes součástí Rolex Series, tehdy tato série ještě neexistovala.

"Chybělo mi soupeření. Postrádal jsem přípravu na turnaje, protože když je nehrajete, nemáte se na co připravovat. Není to zábava. Když je vám odebráno něco, co milujete, vážíte si, když to dostanete zpátky," řekl Koepka ke svému návratu.

Vyhrát svůj první turnaj Rolex Series touží i DeChambeau, který už ví, jaké je to vyhrát turnaj European Tour na Středním východě. Loni se radoval z vítězství v Dubaji, kam pojede obhajovat titul příští týden.

"Kamkoliv jedu, chci vyhrát. Mít ve sbírce vítězství z Rolex Series by bylo fantastické, ale na každý turnaj jedu myšlenkově nastavený zvítězit a předvést svou absolutně nejlepší hru," uvedl DeChambeau.

Poprvé na European Tour mimo majory a turnaje WGC se v kariéře vydal Patrick Cantlay. Slibuje si od toho stát se globálním hráčem. "Myslím, že je důležité hrát po celém světě, nejen kvůli růstu hry, ale i kvůli sobě. Pro hráče je dobré vidět různá místa. Patří to k věci," řekla světová sedmička.

Turnaj vysílá živě stanice Golf Channel. První kolo ve čtvrtek ve dvou blocích od 4:30 a od 12:00. V pátek od 8:00, v sobotu od 9:00 a nedělní finále opět v 8:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení