Golfovou výzvu na okruhu F1 ovládl Hovland, kdo hrál v džínách?

Viktor Hovland

Viktor Hovland opět potvrdil, že patří k očekávaným hvězdám blízké golfové budoucnosti. Při své premiéře ovládl tradiční Hero Challenge, která se tentokrát uskutečnila v Abú Zabí na závodním okruhu Yas Marina. Ve finále porazil Louise Oosthuizena, který hrál v džínách.

Hovland je stále teprve na začátku své profesionální golfové kariéry, ale už stihl vytvořit jeden rekord na PGA Tour a nyní si připsal i první vítězství. Sice nepřišlo v klasickém turnaji, ale i tak mu udělalo radost.

"Nemohu srovnávat, ale je to dobrý start týdne! Tohle je neskutečný areál. Nikdy jsem na podobném místě nebyl, je skvělé pro mé první profesionální vítězství," usmíval se Hovland už s trofejí v ruce.

Hero Challenge před turnajem Abu Dhabi HSBC Golf Championship se kromě Hovlanda s Oosthuizenem zúčastnili ještě světová jednička Brooks Koepka, Danny Willett, Matt Fitzpatrick a Bernd Wiesberger.

Willett s Fitzpatrickem se poroučeli už v prvním kole. V semifinále pak nejprve Hovland vyřadil Koepku a poté Oosthuizen Wiesbergera.

Ve finále následně Hovland nedal svému soupeři nejmenší šanci. Body bral za každý svůj pokus tím posledním trefil přesný střed za 100 bodu. Vyhrál jasně 190:55 a připsal si triumf ve 12. vydání této golfové výzvy.

"Trefil jsem dnes několik hezkých ran wedgemi, tak snad si to přenesu i do turnaje. Vyhrát Hero Challenge je super," přiznal Hovland.

Během večera na okruhu, kde se mimo jiné jezdí závod formule 1, zaujal svým outfitem Oosthuizen, který dorazil v džínách. Hrál tak golf v pro mnohé golfové fanoušky či hráče neakceptovatelném outfitu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení