Lieser v Egyptě vypadl z TOP 10, Mrůzek si na závěr polepšil

Ondřej Lieser

Ještě v polovině finálového kola Red Sea Egyptian Classic 2020 mohl Ondřej Lieser pomýšlet i na celkové vítězství, nakonec však na turnaji Pro Golf Tour vypadl z TOP 10. Do třetí desítky konečného pořadí se naopak posunul Filip Mrůzek, další turnaj začíná v Egyptě v neděli.

Lieser se od prvního kola držel v Ain Sokhna GC v popředí leaderboardu. Po úvodní rundě dělil páté místo, po druhém kole čtvrtou příčku. Jenže ve čtvrtečním finálovém kole poprvé nepokořil par a z elitní desítky vypadl.

Nebyl to nejen Lieserův den, nedařilo se nikomu z posledních dvou flightů. Přesto to měl český profesionál dobře rozehrané, když zahrál na pětiparu sedmé jamky potřetí v turnaji birdie.

V tu chvíli bojoval o vítězství, ale nevyšlo to.

Na devítce totiž přišlo první bogey dne a ani druhá devítka nenabídla více berdíků, které by Liesera posunuly směrem k prvnímu místu. Místo toho přišlo druhé bogey na čtrnáctce a konec nadějí.

Druhé birdie dne na předposlední sedmnáctce znamenalo alespoň návrat do paru pro kolo. Celkové skóre -7 stačilo na konečné samostatné 13. místo, tři rány za první příčkou. O tu se po finálovém kole dělili Francouzi Julien de Poyen a Victor Veyret, kteří tak zamířili do play-off.

Lieser tak na turnaji nevyužil šanci na zisk dalších bodů do světového žebříčku, které by mohly trochu oživit jeho šance na postup na olympijské hry, které se letos konají v japonském Tokiu.

Povedenější závěr turnaje prožil Mrůzek, který se však vyřadil ze hry o titul nepovedeným prvním kolem za 74 ran, po kterém musel ve čtvrtek bojovat o cut. Tím se skóre -1 přesně na ránu prošel.

Ve čtvrtek si pak polepšil o další dvě rány, když vystřihl čistou rundu s dvěma berdíky na jamkách osm a patnáct. Se skóre -3 skončil T26.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení