Vlašínová skončila mezi muži na Gecko Tour dělená druhá

Kateřina Vlašínová

Zajímavý výsledek zaznamenala na zimní španělské Gecko Tour česká profesionálka Kateřina Vlašínová. Ta se v rámci přípravy na finálovou fázi Q-School Ladies European Tour zúčastnila turnaje v Marbelle, kde v mužské konkurenci obsadila dělené druhé místo.

Po prvním kole Vlašínová dokonce vedla, ve druhém ji ale předstihl Švéd Oliver Lindell. A ten také nakonec jako jediný mladou Češku, která přestoupila k profesionálkám teprve v loňském roce, porazil.

Lindell vyhrál se skóre -15 o osm ran, Vlašínová se s mínus sedmi podělila o druhé místo se Švédem Joem Zawaskim. Na hráče na děleném čtvrtém místě měli společně náskok čtyř ran.

Čtvrteční finálové kolo obešla Vlašínová za 71 ran (-1), přestože začala dabláčem na jedničce. Ve zbytku kola ale více skórovala, než ztrácela, když zahrála pět birdie (2, 8, 10, 13. 18) a jen dvě bogey (7, 17).

Vlašínová tak má podle všeho velmi dobrou formu před klíčovým turnajem směrem k této sezoně. Od 22. do 25. ledna ji totiž čeká také ve Španělsku finálová fáze kvalifikační školy LET.

Do té by se rády z předkvalifikace probojovaly také další dvě české profesionálky Lucie Hinnerová a Kristýna Napoleaová. Po dvou kolech už ale má reálnou šanci pouze Hinnerová (+7, T32), Napoleaová (+18, T114) je od elitní šedesátky, která postoupí dál, daleko. 

Na turnaji Gecko Tour v Atalaya Golf & Country Clubu startoval také Roman Šebrle, který prošel cutem a po kolech za 79, 73 a 80 ran obsadil se skóre +16 dělené 28. místo.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení