Westwood pronikl do čela v Abú Zabí, v patách má Wiesbergera

Lee Westwood

46letý Lee Westwood je po třech kolech v čele lukrativního turnaje Abu Dhabi HSBC Championship. Angličan vyprodukoval parádní kolo za 65 ran (-7), které navíc vyšperkoval eaglem. V neděli bude usilovat už o svůj 25. titul na European Tour. V zádech má specialistu na akce ze série Rolex Series i šampióna Masters.

Lee Westwood se sice svým věkem pomalu blíží seniorským soutěžím, ale že by mladým dravcům v nejlepších ligách světa už nestačil? To rozhodně ne. V sobotu to ukázal v Abú Zabí, kde předvedl jedno z nejlepších kol dne.

Už na první devítce zahrál tři birdie, ale hlavně se mu náramně povedla druhá rána trojkou dřevem na osmičce. Míč umístil metr od jamky a zapsal pohodlný eagle. Do samostatného vedení se dostal závěrečným berdíkem na osmnáctce.

"Vždycky je bonus být ve hře o titul, ostatně to je to, proč tu všichni jsme," říká Westwood, který by vítězstvím zaznamenal již 25. titul na European Tour a celkově už 43. napříč všemi soutěžemi. Poslední si připsal před dvěma lety na Nedbank Golf Challenge.

Angličan přitom od listopadového DP World Tour Championship v Dubaji nesáhl na hole. Vánoční svátky strávil v Thajsku a do formy se snažil dostat od pátku v Abu Dhabi. Soudě dle výsledků se mu to povedlo velmi rychle.

Westwood by se v případě vítězství stal osmým hráčem, který dokázal vyhrát více než jeden titul ze série Rolex Series.

Do finálového kola si se skóre -14 ponese náskok jedné jediné rány na dvojici Bernd Wiesberger a Francesco Laporta (-13). O další ránu zpět je Matthew Fitzpatrick a na -11 je bývalý vítěz Masters Sergio García.

Finálové kolo můžete sledovat v neděli na Golf Channelu. Přímý přenos začíná v 8:00, kolem druhé hodiny odpolední už bude znám vítěz.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení