Nestárnoucí Westy vyhrál v Abú Zabí! Tituly sbírá už čtvrtou dekádu

Lee Westwood

Když Lee Westwood vítězil v devadesátých letech, řada dnešních hvězd byla ještě na houbách. Je rok 2020 a legendární Angličan dál vítězí. Naposledy v neděli v Abú Zabí, kde si skvělým výkonem ve finálovém kole pohlídal všechny své pronásledovatele a radoval se z už 25. titulu na European Tour.

Zvítězit v dnešní obrovské konkurenci dravých mladých hráčů je pro zkušenější mazáky setsakramentsky náročné. Přesto se nezřídka kdy urodí senzace. Tak jako v neděli v Abú Zabí, kde dominoval turnaji Abu Dhabi HSBC Championship 46letý Lee Westwood.

Angličan s bohatými zkušenostmi v individuálních turnajích i týmových soutěžích nejenže dokáže držet krok s o desítky let mladšími konkurenty, ale pořád je dokáže porážet.

O víkendu to byla v Abú Zabí jednoznačně jeho one-man show. V sobotu se parádním výkonem za 65 ran (-7) dostal do čela první akce na Blízkém východě v letošním kalendáři European Tour, v neděli si náskok jedné rány zkušeně a naprosto bez problému pohlídal.

Na první devítce zahrál čtyři birdie, páté přidal na dvanáctce, kde už se mohlo zdát, že je o vítězi rozhodnuto. Nebylo. Westwood udělal první, ale zároveň taky poslední chybu dne na šestnáctce. Nikdo ze soupeřů už ho ale nemohl ohrozit, Westwood si totiž vybudoval dostatečný náskok, který navíc pečetil na osmnáctce berdíkem.

Devatenáct ran pod par, 67 ran (-5) ve finálovém kole, vítězství o dvě rány před trojicí Victor Perez, Tommy Fleetwood a Matthew Fitzpatrick, to je souhrn Westwoodova nedělního triumfu.

U greenu osmnácté jamky obdržel při závěrečné ceremónii už pětadvacátý pohár z European Tour, do sbírky si pak připsal celkově už 44. titul napříč všemi profesionálními sériemi a stal se osmým hráčem, který dokázal vyhrát více než jeden turnaj ze série Rolex Series.

Pětadvacátého evropského vítězství se dočkal 23 let, 5 měsíců a 16 dnů po své premiérové výhře.

"Nemůžu uvěřit, že už jsem tak starý," řekl Westwood a z očí se mu draly slzy. Je totiž šampiónem devadesátých let 20. století, nového tisíciletí, desátých i dvacátých let 21. století.

"Už je těžší vyhrávat, ale těší mě, že pořád dokazuji, že na to mám," komentoval a při narážce na Ryder Cup se usmál: "Nejsem si jistý, jestli bych další Ryder Cup zvládl, hrál jsem jich deset a naposledy jsem si užíval sledování. Ale pokud by se šance naskytla, šel bych do toho," prozradil.

Westwooda může těšit také to, že vyhrál turnaj, který byl výtečně obsazený. Zastínil například světovou jedničku Brookse Koepku, kterému nadělil jedenáct ran, krajanu Mattu Wallacovi dokonce 17.

Umetenou cestičku k titulu ale rozhodně neměl. Tommy Fleetwood předvedl skvostné finálové kolo za 63 ran a v celkovém součtu zaostal jen o dvě rány, stejné manko měl Matt Fitzpatrick, další matador Sergio García ztratil v cíli šest úderů.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení