Špatný víkend Fowlera, v Palm Springs vyhrál Landry

Andrew Landry

V polovině turnaje byl největším favoritem na vítězství, o víkendu se ale Rickiemu Fowlerovi na The American Express nedařilo. Boj o titul tak přenechal jiným, ze kterých v neděli vyšel jako šampion Andrew Landry. A to přesto, že v neděli prohospodařil náskok šesti ran.

Fowler v polovině turnaje, který se hraje na třech hřištích v okolí kalifornské La Quinty, dělil vedení, když se po dvou kolech dostal na skóre -15. O víkendu si už ale polepšil jen o tři rány, což s ohledem na skórování ostatních stačilo jen tak tak na TOP 10. Skončil dělený desátý.

Už po sobotě bylo zřejmé, že o titul se v Palm Springs utkají jiní golfisté. Nejlepší výchozí pozici měl před finálovou rundou Landry, který si pro vítězství došel. I když po jiné cestě, než sám čekal.

Nejprve to byla v jeho podání v neděli doslova spanilá jízda. Na úvodních dvanácti jamkách zahrál šest birdie a vytvořil si v čele pořadí náskok šesti ran. Zdálo se, že je rozhodnuto. To byl ale velký omyl.

Landry totiž zahrál tři bogey v řadě (13, 14, 15), což ve spojení s novým rekordem hřiště South Course Mexičana Abrahama Ancera, který zahrál za 63 ran (-9), znamenalo, že z ničeho nic byli oba na skóre -24.

"Někdy je to těžké, když máte velký náskok, protože pak začnete hrát trochu více defenzivně. Jenže místo toho potřebujete hrát agresivně, abyste trefoval rány, které máte," řekl po dohrání Landry.

Dočasný výpadek koncentrace ho mrzet nemusel. Ze ztráty tří ran se rychle oklepal a na závěrečných dvou jamkách zahrál birdie. Ancer, který v té době seděl v klubovně, už reagovat nemohl.

Landry si tak nakonec přeci jen pro své druhé vítězství na PGA Tour došel, když se poprvé radoval před dvěma roky na Valero Texas Open. 

"Je to skvělý pocit. Vítězit zde je tak těžké," přiznal 32letý rodák z Texasu, který si tak letos zahraje podruhé v kariéře na Masters. 

Třetí skončil na turnaji, který se hrál poprvé pod novým názvem, Scottie Scheffler, který zaostal za vítězem o tři rány. Šest ran ztratili na Landryho na děleném čtvrtém místě Bud Cauley a Sepp Straka.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení