Já a Ryder Cup? To neovlivním, míní lenoch Westwood

Lee Westwood

Lee Westwood, zdá se, nepotřebuje ve 46 letech příliš trénovat, aby vyhrával. Jak na sebe během Abu Dhabi HSBC Championship prozradil, před svým prvním turnajem v nové sezóně nechával přes zimu hole hlavně v garáži. Přesto v neděli v silné konkurenci vyhrál a najednou se řeší jeho možná účast v letošním Ryder Cupu.

"Nebudu vám lhát, golf jsem před cestou sem moc nehrál. Nevěděl jsem, co od toho čekat," řekl Westwood v sobotu poté, co se dostal do vedení, o své předsezónní tréninkové morálce, kdy poslední dva měsíce strávil hlavně na dovolené.

V neděli však své vítězství před dotírajícími soupeři udržel a nečekaně vyhrál o dvě rány.

Je samozřejmě zvláštní říct o někom, kdo právě vyhrál 25. turnaj na European Tour v kariéře, že ho vyhrál nečekaně, ale přeci jen i s přihlédnutím k jeho věku již Westy nejezdí na turnaje jako hlavní favorit, zvlášť při síle startovního pole, jaké mají podniky Rolex Series.

Jenže je to po 14 měsících opět turnaj této lukrativní série, na kterém Angličan triumfoval po svém předchozím vítězství na Nedbank Golf Challenge v JAR v listopadu 2017. Do té doby čekala bývalá světová jednička na vítězství čtyři roky a osm měsíců.

Jestli si chtěl Westwood závěr kariéry hlavně užívat, bude to tak na těch největších akcích mezi světovou elitou. Z 63. místa světového žebříčku poskočil na 29. příčku a může se těšit i na US Open, když na tři zbývající majory už kvalifikován byl. Kromě toho bude mít jako hráč světové padesátky právo startu na turnajích WGC.

A co víc, znovu se dostal do hry o místo v Ryder Cupu, kterého se účastnil již desetkrát, ale předloni poprvé od svého debutu v roce 1997 sledoval souboj s USA už jen v televizi.

"Pokud na to budu mít, rád bych si zahrál další Ryder Cup. Nechtěl bych být kapitánskou volbou, ale pokud se sám kvalifikuji, rozhodně bych hrál," uvedl Westwood.

"Udělám, co budu moci, o tom není pochyb, ale kvalifikaci nemůžete ovlivnit. Jediné, co můžu ovlivnit, je to, co udělám každý týden na turnajích. A pokud budou týdny, jako byl tento, získám hodně bodů a posune mě to v žebříčku nahoru," přemítal v Abú Zabí po vítězství.

"Budu se snažit dělat správně malé věci a pokud to povede k velkým věcem, jako je Ryder Cup a další podobné, tak jedině dobře," uvedl Westwood, který v neděli zvítězil již ve čtvrté dekádě za sebou.

"Jsem tady už dlouho. Tohle je moje 28. sezóna. Takže ano, rád bych přidal ještě další. Myslím, že to ukazuje úroveň, na které jsem tak dlouho hrál. Dlouhověkosti je ve sportu obtížné dosáhnout," těší Westwooda, že stéle patří k užší světové špičce, což opět dokázal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení