Sedmnáctileté talenty vyrazily za slávou. Každý svou cestou

Abel Gallegos

Každý si jde svou vlastní cestou, cíl mají však oba stejný. Oba sedmnáctiletí mladíci netouží po ničem jiném, než se stát v budoucnu hvězdou světového golfu. Abel Gallegos je zatím amatér, ale už se může těšit na Masters a The Open. Jean Bekirian už má za sebou své první vítězství jako profesionál.

Jejich cesty nemůžou být odlišnější, jen velký talent mají podobný. Tak velký, že by golfoví fanoušci měli zpozornět. Tohle jsou dvě jména, která by mohli v budoucnu sledovat na těch největších světových turnajích.

Čeští fanoušci, kteří sledují golf opravdu detailně, a mají pocit, že už Bekirianovo jméno někde zaslechli, se nemýlí.

A určitě se rychle vybaví Janu Cafourkovi, který ho loni dva dny před Bekirianovými sedmnáctinami porazil v play off turnaje Pro Golf Tour v Haugschlagu a sebral mu jeho první profesionální vítězství.

Toho se ale Francouz stejně dočkal. V prvním turnaji v nové sezóně Pro Golf Tour minulý týden v Egyptě ještě svou šanci v posledním kole promarnil a skončil dělený šestý. O pár dní později na stejném místě už ale triumfoval, byť zahrál v nervózním finále 75 ran.

"Neměl jsem kontrolu nad délkou svých ran, ale otec mě pak uklidnil a řekl mi, že nemám co ztratit. Opět hodně nervózní jsem byl na osmnáctce, ale nakonec to stačilo," popsal své nejtěsnější vítězství o jednu ránu, ke kterému přispěl zklidněním svého syna i táta kedík.

Pro Francouzskou golfovou federaci bylo velmi překvapivé, když Bekirian už v 16 letech přestoupil k profesionálům. Nechtěl ztrácet čas, ale nejdříve si musel uhrát někde kartu. To se povedlo na Pro Golf Tour a tak se vrhnul naplno do golfu, který do té doby úspěšně kombinoval s boxem.

"Kdybych kartu nezískal, bylo by to těžké rozhodování. Minulý rok jsem ještě váhal mezi golfem a boxem, který jsem ve váhové kategorii do 59 kg trénoval 10 hodin týdně. Řekl jsem si ale, že kdybych získal kartu na Pro Golf Tour, přešel bych k profesionálům," vyprávěl Bekirian pro francouzský federační web.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pour toi Seve 

Příspěvek sdílený Jean Bekirian (@jean_bekirian),

"Můžeme polemizovat, jestli je dobré se stát profesionálem v šestnácti, nebo mít v 25 letech handicap -5. Vždy jsem se chtěl rychle živit. Mám silnou povahu a chci uspět. To je také důvod, proč jsem šel k profesionálům, protože tady je úroveň mnohem lepší," řekl směle.

O rok později už má na svém kontě vítězství a po dvou turnajích vede Order of Merit Pro Golf Tour. Sezóna je teprve na začátku, ale Bekirian už si řekl hlasitě o jednu z pěti karet na Challenge Tour, které jsou ve hře.

To Abel Gallegos je stále amatérem a nejspíš ještě nějakou dobu bude. V neděli se stal prvním Argentincem, který vyhrál Latinskoamerický amatérský šampionát. Jako jeho vítěz se už v 17 letech může těšit, že si zahraje nejslavnější turnaje světa.

Fanoušci v Augustě tak na vlastní oči uvidí jeho na svůj věk neobyčejnou sílu, díky které přesahuje rychlost hlavy jeho hole 200 kilometrů v hodině. To vše při výšce 193 cm.

"Je to skvělý prototyp hráče s obrovskou silou," řekl o něm ředitel R&A pro Latinskou Ameriku a Karibik Mark Lawrie poté, co Gallegos vyhrál doma v Buenos Aires finálovým kolem za 67 ran.

"Je to neuvěřitelný moment," jásal pak mladý Argentinec, který vyrůstal ve Veinticinco De Mayo, městečku o 25 tisících obyvatelích s jedinou devítkou s názvem Las Mulitas.

"Tuhle výhru chci věnovat celé Argentině, kde se mi dostává velké podpory. Tohle je jenom pro ni," řekl hráč, jehož největším úspěchem bylo dosud zvolení nejlepším juniorem Argentiny v roce 2019.

V roce následujícím už si zahraje Masters a The Open v Royal Royal St. George’s v Anglii. "Je to neuvěřitelné. Mám pocit, že žiju ve snu," uvedl Gallegos, který se stejně jako Bekirian rychle vypracoval do pozice jednoho z největších talentů světového golfu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení