Báječný vstup Spilkové do nové sezony, na LPGA skončila v TOP 10

Klára Spilková

Nejlepší turnaj na LPGA v kariéře odehrála na úvod roku 2020 Klára Spilková. Na Gainbridge LPGA at Boca Rio udržela i po třetím kole dělené osmé místo a poprvé na slavném okruhu skončila v TOP 10. Se skóre -9 ztratila na vítěznou Madelene Sagstrom sedm ran.

Spilková po úvodní rundě v paru zazářila především v následujících dvou kolech, které zahrála shodně za 68 ran (-4). Posunula se díky nim před nedělním finále na dělenou osmou příčku, na které také turnaj dohrála.

V neděli přitom díky povedené první devítce mířila ještě výše a ve hře byla díky čtyřem birdie (3, 5, 7, 8) a jedinému bogey na 4 dokonce elitní pětice. Ve druhé polovině kola ale přišlo několik chyb.

Tři bogey (11, 12, 18) společně s jediným berdíkem na 16 znamenaly kolo za 71 ran (-1) a celkový posun na skóre mínus devět.

"Cítila jsem se dobře a věřila jsem si," přiznala po dohrání Spilková. "Dnes to bylo asi nejtěžší kolo. Bylo pro mě hodně těžké se soustředit. Chvíli to bylo rychlé, pak pomalé, do toho hodně lidí. Ale i tak jsem dala hodně birdie." dodala s potěšením nejlepší česká golfistka.

Ta si díky dělenému osmému místu přišla na 45 563 dolarů, v přepočtu více jak milion korun, což je přes deset tisíc více než za celou uplynulou sezonu. Vedle toho získala spoustu bodů do pořadí Race to CME Globe.

"Na posledních jamkách jsem se cítila uvolněná, věřila jsem si. Jsem ráda, že jsem dala birdie alespoň na šestnáctce," prozradila Spilková, kterou trochu mrzelo bogey na poslední jamce kvůli trefené vodě: "To byla škoda. Drivy jsem dnes ale příliš necítila, a tenhle ani nebyl až tak špatný, ale zůstal vpravo a šel tam s větrem. Jak ztrácel rychlost, tak začal jít do vody. Bylo to o kousek, to se stane."

Celkově to bylo v jejím podání nejdivočejší kolo na turnaji, když předtím zahrála každý den maximálně jedno bogey: "To je golf, dnes to bylo trochu nahoru dolů, ale jsem za to vděčná a cítím, že to bude dobrá sezona."

Hned po dohrání se Spilková vydala zpět do Sarasoty, kde ale zůstane jen pět dní. Poté odletí k dvěma turnajům do Austrálie. "V pátek ráno letíme a v neděli ráno tam budeme, bude to hrozně dlouhý let, ale to bude v pohodě," řekla ke svému nejbližšímu programu.

Stejně jako Spilková skončila na turnaji Američanka s českými kořeny Jessica Korda, její mladší sestra Nelly obsadila s -4 dělenou 28. pozici.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení