Spilková litovala, že "trochu foukalo". Jak si v sezoně vede?

ISPS Handa VIC Open

Po prvním kole se zdálo, že by si Klára Spilková mohla na ISPS Handa VIC Open připsat druhé TOP 10 na LPGA ve svém letošním druhém startu. Ještě po druhém kole přitom byla v Austrálii na dostřel nejlepším, v sobotu jí ale vystavil stopku silný vítr a finále si nezahrála.

Úvodní kolo se pro Spilkovou neslo v australské Victorii ve znamení šestek - zahrála šest birdie a se skóre -6 byla dělená šestá. Ještě po druhé rundě přitom byla dělená dvacátá, druhým cutem však v sobotu neprošla.

Se silným větrem se nedokázala srovnat, na greenech skončila v regulaci jen v polovině případů a do nedělního finále neprošla o ránu. Přesto si připsala na své konto 5494 dolarů, v přepočtu zhruba 125 tisíc korun.

"V prvním kole to šlo dobře, ovšem nemůžu říct, že by tam spadlo všechno. Něco ano, něco ne, ale celkově jsem byla spokojená," zhodnotila zpětně skvělý vstup do turnaje, když na první místo ztrácela dvě rány.

Dvě rány jí pak po druhém kole scházely na TOP 10, v sobotu ale místo útoku na elitní desítku vypadla z míst zajišťujících postup do nedělního finále, které čekalo pouze na hráčky do děleného 35. místa.

"Trochu foukalo… Šedesát kilometrů za hodinu," prozradila Spilková, které se stalo osudným, že na společném turnaji LPGA a European Tour byl ještě druhý cut po třetím kole. Přesto má sezonu rozehranou parádně.

V pořadí CME Race to Globe je nejlepší česká golfistka po dvou startech a celkově třech uskutečněných turnajích letošní série na 19. místě se 115 body. na své konto si připsala už 51 057 dolarů (úřes 1,1 milionu korun).

Z Victorie se 25letá golfistka přesunula do Grange na ISPS Handa Women's Australian Open, které se hraje od 13. do 16. února o 1 300 000 dolarů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení