LPGA zrušila kvůli koronaviru i turnaje v Thajsku a Singapuru

Honda LPGA Thailand

Letošní Asian Swing na LPGA je minulostí, aniž by padla jediná rána. I zbývající dva turnaje, které se měly tento měsíc v Asii odehrát, byly zrušeny kvůli koronaviru. Po ISPS Handa Women's Australian Open tak bude mít elitní ženský světový okruh, na kterém hraje i Klára Spilková, více než čtyři týdny pauzu.

Ani ne dva týdny po vymazání čínského turnaje Blue Bay LPGA (3. - 5. března) z letošního kalendáře, oznámila LPGA, že ruší i podniky Honda LPGA Thailand (20. – 23. února) a HSBC Women’s World Championship (27. února – 1. března) v Singapuru.

Důvodem jsou přetrvávající obavy o zdraví účastníků a také doporučení některých asijských zemí, že by měly být velké sportovní události zrušeny nebo aspoň odloženy.

"Je to vždycky těžké rozhodnutí rušit turnaje. LPGA velmi oceňuje vstřícnost a úsilí titulárních sponzorů (Honda a HSBC) pořádat skvělé akce pro naše hráčky," uvedla LPGA v prohlášení.

"Zdraví a bezpečnost našich hráček, fanoušků a všech, kdo na turnajích pracují, je však naší největší prioritou. Přestože jsme zklamaní, že se tato akce v letošní sezóně neodehrají, těšíme se na brzký návrat do Asie," uvedla LPGA.

Hráčky LPGA se tak do Asie dostanou nejdříve v srpnu v rámci Olympijských her v Japonsku. LPGA se pak rozběhne po delší pauze 19. března v Arizoně, kde se bude hrát Founders Cup.

Předtím tak odehrají v tomto týdnu pouze Australian Open, jehož se v Grange zúčastní i Klára Spilková.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení