Mickelson do Mexika určitě nepojede, přednost dá rodině

Phil Mickelson

I kdyby se Phil Mickelson v tomto týdnu kvalifikoval na WGC-Mexico Championship, který se hraje v týdnu příštím, do Club de Golf Chapultepec by neodcestoval. Před startem na akci série World Golf Championships by totiž dal přednost odpočinku a rodině.

Lefty za sebou má skvělé dva týdny. Poté, co neprošel cutem na The American Express a Farmers Insurance Open skončil nejprve dělený třetí na Saudi International a poté třetí v Pebble Beach.

Díky tomu se opět přiblížil elitní 50 světového pořadí, ze které loni na podzim vypadl po dlouhých 26 letech a která zajišťuje některé golfové jistoty. Mimo jiné třeba starty na turnajích WGC.

Mickelsonovi aktuálně patří 55. příčka, kterou by si v následujících dnech mohl se svou současnou formou na Genesis Invitational ještě vylepšit. I kdyby se mu to ale podařilo a do TOP 50 přeci jen na poslední chvíli pronikl, turnaj v Mexiku by stejně vypustil.

"Nebudu ten turnaj hrát, i kdybych se na něj dostal," prozradil Phil v pondělí v noci na Twitteru. Důvodů k tomu má hned několik.

Kdyby se akce, kterou před dvěma lety vyhrál a na které ukončil své pětileté čekání na turnajový triumf, totiž zúčastnil, jednalo by se pro něho o šestý turnaj v šesti po sobě jdoucích týdnech.

To ale není hlavní důvod: "Mé děti mají týden volna, takže pojedeme na výlet poté, co ještě natočím naplánovanou reklamu."

Mickelsonův postup světovým žebříčkem směrem vzhůru je ale pozitivní především s ohledem na jeho účast na US Open. K tomu potřebuje být v červnu mezi šedesáti nejlepšími hráči světa, již dříve přitom řekl, že případnou speciální pozvánku organizátorů by nepřijal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení