Cafourka čeká první start v roce 2020, Matuše reparát v JAR

Jan Cafourek

První turnaj v roce 2020 čeká tento týden Jana Cafourka. Odehraje ho v rámci série Pro Golf Tour v marockém Palmeraie Country Clubu v Casablance. Třetí turnaj ve třetím týdnu na Challenge Tour v Jihoafrické republice pak odehraje Stanislav Matuš.

Cafourek loni prožil na německém profesionálním okruhu solidní sezónu. Ze 14 odehraných turnajů jednou zvítězil na Haugschlag NÖ Open, třikrát skončil v TOP 3, sedmkrát v TOP 20 a v Order of Merit obsadil 13. místo.

Pokud by hrál kompletní sezónu, mohl pomýšlet i na boj o jednu z pěti karet na Challenge Tour, kterou si loni na Pro Golf Tour uhrál Ondřej Lieser a v roce 2017 Stanislav Matuš.

Cafourek letos vynechal první dva lednové turnaje Pro Golf Tour v Egyptě a na třetiligový evropský okruh se připojuje až nyní v Casablance, kde začíná dlouhá série osmi marockých turnajů za sebou.

Open Palmeraie Country Club 2020 se hraje na dvou hřištích. Cafourek do turnaje vstoupí ve středu na Casa Green Golf ve 12:00 místního času z prvního odpaliště. Ve čtvrtek ho čeká hřiště Palmeraie.

Matuš má v nové sezóně Challenge Tour již dva turnaje za sebou. Ani na jednom z nich neprošel cutem, a tak věří, že ve třetím díle jihoafrického turné konečně prorazí.

Dimension Data Pro-Am v George je navíc s dotací 400 000 dolarů jedním z nejlukrativnějších turnajů sezóny, a tak by úspěch na něm mohl Matušovi vynahradit předchozí dva nezdary.

"Poslední dva týdny byly velmi frustrující. Výkony nejsou daleko od toho, kde jsem je očekával, jen jsem zatím neposkládal všechno dohromady. O víkend jsem tvrdě pracoval a doufám, že budu mít dobrý týden," napsal Matuš na Instagram před turnajem ve Fancourt Golf Estate.

Dimension Data Pro-Am mu nabídne jinou zkušenost než obvyklý 72jamkový formát s cutem po dvou kolech. Hrát se bude na třech hřištích, kde budou probíhat dva turnaje zároveň podobně jako minulý týden v Pebble Beach na PGA Tour.

Kromě individuální soutěže profesionálů poběží na hřištích Montagu, Outenquia a The Links po celou dobu turnaje zároveň i Pro-Am, ve kterém každý profík spojí síly s jedním amatérem.

Po třech kolech projdou cutem profesionálové v TOP 60 plus nejlepších 26 týmů v Pro-Amu. Finálové kolo se bude hrát na Montagu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení