Nikdy tu nevyhrál. Zlomí Woods konečně prokletí své Riviery?

Tiger Woods a Rory McIlroy

Se známými tvářemi po boku vstoupí Tiger Woods do turnaje Genesis Invitational, v jehož pozměněném statusu se ujal i role hostitele. První dvě kola mu budou dělat společnost Justin Thomas a Steve Stricker. Nová světová jednička Rory McIlroy půjde s Dustinem Johnsonem a Patrickem Cantlayem.

S Woodsem jako hostitelem turnaje v Pacific Palisades se několik podstatných věcí změnilo. Největším rozdílem je změna statusu z Open na Invitational, čímž se zúžilo startovní pole ze 144 hráčů na 121. Došlo také na zvýšení prize money, když se bude hrál o 9 300 000 dolarů.

To přilákalo hned devět hráčů z nejlepší světová desítky, čímž se z Genesis Invitatoinal stal jeden z nejlépe obsazených turnajů sezóny, který kvalitou startovního pole konkuruje i majorům.

Letos to bude už potřetí v řadě, kdy si Woods první dvě kola v Rivieře zahraje s Thomasem. Strickerovi zase Woods dělal asistenta při Ryder Cupu 2017 a na oplátku ho vzal s sebou jako svého asistenta na loňský Presidents Cup.

Tiger by rád na svém turnaji vyhrál, což není nic neobvyklého. Se stejnou ambicí přijíždí na každý turnaj, tady však má ještě extra motivaci navíc. Nedaleko v Cypress se narodil a vyrůstal a v roce 1992 v 16 letech a 59 dnech si tu ještě pod názvem Nissan Los Angeles Open odbyl svůj debut na PGA Tour.

A i když později vyhrál v Kalifornii 14 turnajů, tenhle ani jednou. A to tu startoval celkem 12krát. Riviera je tak hřištěm, které ve své kariéře hrál nejvíce krát, aniž by na něm zvítězil. "Už potřebuju to vítězné sucho ukončit," přiznává, jak moc by pro něj triumf znamenal.

Jedno dílčí vítězství už zaznamenal před turnajem, když v pondělí se svým týmem zvítězil v Celebrity Cupu nad týmem Bubby Watsona. Jeho spoluhráči byli také legendy amerického fotbalu a baseballu Larry Fitzgerald a Alex Rodriguez, či herec Michael Pena.

První turnaj po pondělním návratu na světový trůn odehraje Rory McIlroy, který by rád vylepšil loňské dělené čtvrté místo. To Johnson tu byl od roku 2010 šestkrát v TOP 10. Cantlay tu zase skončil v posledních dvou letech dvakrát v TOP 15.

Sesazená světová jednička Brooks Koepka se v USA představí poprvé od Shrinners Hospital loni v říjnu. Na Genesis Invitational startuje teprve podruhé v kariéře, když tu v roce 2017 neprošel cutem. Letos si zahraje první dvě kola po boku leváků Phila Mickelsona a Bubby Watsona.

Ti mají z Riviery dohromady pět vítězství. Mickelson tu vyhrál dvakrát v letech 2008 a 2009, Watson hned třikrát, naposledy v roce 2018.

Sledovaný flight utvoří i J. B. Holmes, Jon Rahm a Justin Rose. Holmes je obhájce loňského vítězství, zatímco Rahm se může stát poprvé v kariéře světovou jedničkou a záhy sesadit McIlroye, pokud turnaj vyhraje.

Genesis Invitational také připomene památku Kobeho Bryanta, který se svou dcerou a dalšími sedmi lidmi zahynul před dvěma týdny nedaleko Riviery v kopcích Santa Monica Mountains při havárii vrtulníku.

Odpaliště osmé jamky (podle Bryantova čísla 8, které používal v první fázi své kariéry), bude vyvedeno ve žluto-purpurových barvách jeho Los Angeles Lakers, stejně jako vlajka na greenu.

Jeden z vrcholů úvodu roku 2020, ale i celé sezóny, mohou sledovat i diváci Golf Channelu. První dvě kola poběží živě ve čtvrtek a v pátek od 20:00. O víkendu začínají přímé přenosy vždy od 19:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení