Vítěz PGA Tour nepůjde "sedět" za nabízení prostituce

Tommy Gainey

Bývalý vítěz turnaje PGA Tour Tommy Gainey si může oddychnout. Nepůjde do vězení za nabízení prostituce, kvůli kterému ho v prosinci zatkla policie. 44letý profesionál, který od té doby vyhrál zahajovací turnaj nové sezóny Korn Ferry Tour, ale nevyvázl bez trestu.

Vítěz turnaje PGA Tour Tommy "Two Gloves" Gainey byl zatčen v rámci zátahu policie v centrální Floridě proti prostituci a drogám. Úřad šerifa okresu Polk provedl tehdy utajenou šestidenní akci s názvem "Operace Santa's Naughty List", při níž bylo zatčeno 124 lidí.

Gainey byl zatčen 8. prosince za nabízení prostitutky a obviněn z přestupku prvního stupně. Už o den později byl však propuštěn na kauci ve výši 500 dolarů (zhruba 11 500 korun).

Stihl tak bez problémů Q-School Korn Ferry Tour, kde obsadil dělené 76. místo a uhrál si status na zámořském druholigovém okruhu. Jako bývalému šampionovi mu náleží i částečná karta na PGA Tour, když vyhrál v roce 2012 McGladrey Classic (dnešní RSM Classic).

Loni na podzim odehrál v rámci aktuální sezóny PGA Tour čtyři turnaje. Nejlépe skončil na Sanderson Farms Championship na děleném 36. místě. Jinak neprocházel cutem.

Zvítězil však v zahajovacím turnaji nového ročníku Korn Ferry Tour, když v lednu ovládl The Bahamas Great Exuma Classic.

Nebude tak mít problém zaplatit náklady soudního řízení převyšující o něco málo 6200 dolarů. Během kariéry si ostatně vydělal na turnajových odměnách 6 371 798 dolarů (zhruba 145 milionů korun). Většinu toho při zhruba 200 startech na PGA Tour.

Kromě finančního postihu dostal Gainey 11měsíční podmínku a musí odpracovat 100 hodin veřejně prospěšných prací. V případě, že je splní v krátkém čase, může mu být podmínka zkrácena.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení