To už nikdy neříkej! Čím kedík hráče zaručeně dopálí?

Shane Lowry a Bo Martin

Profesionální caddy musí být z poloviny psycholog. Musí vědět, ve který okamžik ke svému zaměstnavateli promluvit a kdy se naopak hodí neříkat nic. Nakonec práce nosiče holí je pomoct dovést hráče k co nejlepšímu výsledku. Bo Martin, kedík vítěze loňského The Open Shane Lowryho, ví, co už nikdy nesmí vyslovit.

S Martinem na bagu vyhrál Ir v Royal Portrush svůj první major. Velká zásluha na vítězství se tehdy přisuzovala právě Brianu „Bo“ Martinovi.

Ten z Lowryho v důležitých okamžicích dokázal setřást nervozitu, neustále si s hráčem povídal, vtipkoval, aby Lowryho dostal do pohody.

"Bo byl pro mě velkou vzpruhou. Je to obrovský pohodář," vyprávěl Lowry loni v Severním Irsku.

S Martinem dokázal Lowry sbírat další skvělá umístění na European Tour i za oceánem. Třináctý skončil v Japonsku na The Zozo Championship, jedenáctý byl v Dubaji a znovu třináctý v Saúdské Arábii.

S Martinem se Lowry po čtyřech letech vrátil do první třicítky světového žebříčku. Je evidentní, že tahle spolupráce funguje. Ale sem tam občas to drhne jako v jakémkoliv partnerském vztahu.

Dokonce existují slova, věty, které kedíci svým hráčům nesmí nikdy během soutěžního kola říct. Co má zakázané říkat caddy Shana Lowryho?

"Pojď proměnit ten putt!"

Lowryho tahle rádoby motivační věta pěkně namíchla. A my se nedivíme.

"Když vám caddy řekne, pojď ten putt proměnit, jenom se otočíte a odpovíte - A o co se tady asi pokouším? Myslíš si snad, že se ten putt snažím minout?" kroutí hlavou a usmívá se Lowry.

A jeho kedík už ví, co nesmí nikdy říct. "Je to legrace, Bo už teď ví, že tohle nesmí říkat," dodává Lowry.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení