Matuš v JAR zatím ztrácí, nyní ho však čekají lehčí hřiště

Stanislav Matuš

Přestože Stanislav Matuš vstupoval do turnaje Dimension Data Pro-Am na nejtěžším ze tří hřišť, na kterých se další akce Challenge Tour koná, určitě si představoval povedenější start. Po kole za 76 ran (+3) se pohybuje až kolem 150. místa, na hranici cutu ztrácí pět ran.

Turnaj v resortu Fancourt Golf Estate se hraje formátem Pro-Am na třech hřištích. Matuš ve čtvrtek zamířil na osmnáctku The Links, která je papírově nejtěžší a výsledky z prvního kola tomu odpovídají.

Žádný z golfistů, kteří v prvním kole hráli na hřišti The Links, nepronikl do elitní desítky, a v TOP 20 jsou pouze dva. A naopak nejhorší výsledky byly zaznamenány právě na této osmnáctce.

Matuš do ní vstoupil divokou sérií na úvodních pěti jamkách, když postupně zapisoval par, birdie, bogey, double bogey a birdie. Poté se sice jeho hra zklidnila, přesto přišly ještě další dvě ztráty.

Druhé double bogey dne přišlo na tříparové osmičce, poslední ztráta byla bogey na dvanáctce. Nepatrně si pak Matuš vylepšil výsledek berdíkem na závěrečné pětiparové osmnáctce.

Tři rány nad par znamenají pro Matuše těžkou výchozí pozici, ale ne neřešitelnou. Na lehčích hřištích Montagu a Outeniqua ale bude muset zamířit výrazně pod par, aby si v JAR zahrál i v neděli.

Nejlépe turnaj rozehrál domácí Christiaan Bezuidenhout, který se na osmnáctce Outeniqua dostal jedenáct ran pod par a má dvě rány náskok na Španěla Santiaga Tarrio Bena. O další ránu zpět je Ernie Els.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení