Spilková se s Austrálií loučí kolem pod par, čeká ji pauza

Klára Spilková

Zajímavé dva australské týdny za sebou má Klára Spilková, během kterých si ale na LPGA ani jednou nezahrála finálové kolo. Zatímco na ISPS Handa VIC Open skončila až po druhém cutu po třetím kole, na ISPS Handa Australian Women's Open jí vystavilo stop kolo druhé.

V prvním případě jí zlomilo vaz nepovedené třetí kolo, v tomto týdnu doplatila na špatný vstup do turnaje. Čtvrtečních šest ran nad par se ukázalo jako příliš velké sousto, které v pátek už nešlo spolknout.

Nejlepší česká golfistka přitom působila na hřišti jako vyměněná. Dlouho nechybovala a díky dvěma birdie (18, 1) byla ještě dvě jamky před koncem dvě rány pod parem.

V samém závěru však jedno páteční zaváhání přeci jen přišlo, a tak z toho kvůli bogey na osmičce bylo kolo za 72 ran (-1) a celkově posun jen na skóre -5 a konečnou dělenou 117. příčku.

Za hranicí cutu zaostala 25letá Češka o pět ran, na vedoucí duo Inbee Park, Jodi Ewart Shadoff pak během úvodních dvou kol ztratila ran dokonce 15.

Nyní čeká Spilkovou neplánovaná měsíční pauza. Kvůli koronaviru totiž byly zrušeny všechny tři plánované asijské turnaje LPGA, a hrát se tak bude znovu až v druhé polovině března v Arizoně.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení