Woods začal skvěle, končil hůře. V Rivieře vede Kuchar

Tiger Woods

Fantastický vstup do letošního Genesis Invitational prožil hostitel turnaj Tiger Woods. Jenže na druhé devítce se jeho bezchybný stroj zasekl a z druhého místa klesl na dělené sedmnácté. Od začátku do konce se naopak dařilo Mattu Kucharovi, který vede o tři rány.

Woods turnaj v Riviera Country Clubu nikdy nevyhrál, což by letos chtěl změnit. A nástup podle toho vypadal. Hned na první jamce zahrál eagle a díky dalším dvěma birdie na úvodní devítce (5, 8) se posunul na průběžné skóre -4 a dělené druhé místo. Druhá devítka však byla horší.

Nejen že si nepřipsal žádné další birdie, ale navíc si pohoršil o dvě rány. Nejprve zahrál bogey na dvanáctce a ještě jedno přidal na závěrečné osmnáctce. Ze skvělého kola byla jen dobrá runda.

"Prožil jsem dobrý start na úvodní devítce, ale na druhé už jsem tolik dobrých ran nezahrál. Bylo tam několik horších švihů, párkrát jsem zachránil par, ale nebyl jsem schopný přidat další birdie," litoval Woods.

Ten by v pátek rád využil svého brzkého tee timu (7:16 místního času) k posunu leaderboardem směrem vzhůru: "Snad budeme mít v pátek na hřišti trochu hladší greeny."

"A doufám, že to budu trefovat tak, jako dnes na první devítce a vytvořím si více dobrých pozic na celých osmnácti jamkách, nejen na devíti," dodal Woods, který ve čtvrtek šel naopak mezi posledními.

Hrát skvěle celých 18 jamek se ve čtvrtek podařilo ze všech hráčů pouze Kucharovi. Ten začal berdíkem na desítce a díky dalším šesti (11, 13, 18, 1, 5, 8) z toho bylo kolo za báječných 64 ran (-7).

"Myslím, že toto je jedno z mála hřišť, které skutečně obstojí v testu času. Bylo skvělým golfovým testem před padesáti lety, když hrál Ben Hogan, a je jím i dnes s Tigerem Woodsem a všemi těmi mladými kluky," vysekl Kuchar poklonu osmnáctce v LA.

Tomu se přitom v Rivieře dlouhodobě nedaří, když skončil z dosavadních 13 startů jedinkrát v TOP 10. Tentokrát ale využil příjemných ranních podmínek, těch, v které doufá v pátek Tiger Woods.

Kuchar má po prvním kole náskok tří ran na pětici hráčů na děleném druhém místě. O další ránu zpět se deset golfistů dělí o sedmé místo, mezi nimi i Bryson DeChambeau, Jason Day, Patrickové Cantlay a Reed nebo Rory McIlroy. Ten se ve čtvrtek blýskl dvěma eagly. 

Turnaj Genesis Invitational bude v pátek pokračovat druhým kolem, které můžete od 20:00 sledovat v přímém přenosu na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení