Cafourka trápí zranění, z turnaje PGT odstoupil a řeší, co dál

Jan Cafourek

Nepříjemné problémy musí řešit Jan Cafourek v úvodu nové sezony. V tomto týdnu se těšil na svůj první start v roce 2020, z turnaje Open Palmeraie Country Club v rámci Pro Golf Tour však musel po prvním kole odstoupit kvůli bolavému kotníku v levé noze.

Už ze středečního výsledku 79 ran (+7) bylo patrné, že Jan Cafourek není v pohodě. Ve čtvrtek ráno se pak u jeho jména v leaderboardu objevila zkratka WD, tedy že odstoupil. Teď už víme proč. 

"Dva dny zpět mě začal z neznámého důvodu bolet kotník na levé noze. Včera jsem s tím zkoušel hrát, ale nebylo to ono," vzkázal nám přímo za Casablanky český golfový profesionál.

Nejprve chtěl nastoupit také do čtvrtečního druhého kola, i když cut byl prakticky ztracen, ale nešlo to a musel turnaj vzdát.

"Dnes na drivingu to bylo ještě horší. Vyhledám zde lékaře, zda to není nic dramatického, abych se případně mohl dát do kupy na další turnaj," prozradil vítěz Order of Merit české PGA z loňského roku.

Příliš mnoho času však Cafourek na uzdravení nemá. Další turnaj PGT v Maroku pod názvem Open Casa Green Golf startuje už v úterý 18. února.

"Měl jsem lepší představu o začátku sezony, ale je to tak, jak to je a nedá se svítit," bere věci tak jak jsou 31letý profesionál, který bude letos opět střídat turnaje Pro Golf Tour, Challenge Tour a Czech PGA Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení