Magická pocta Bryantovi. Neuvěříte, co se Tigerovi stalo

Tiger Woods

Jsou věci, které by nedokázali vymyslet ani ti nejlepší scénáristé nebo spisovatelé. Ale samotný život ano. Během prvního kola Genesis Invitational se stalo něco, čemu lze jen těžko uvěřit. A nechápal to ani hlavní hrdina okamžiku, kterým byl Tiger Woods.

Ten právě vstupoval do svého prvního turnaje v Los Angeles od tragické smrti legendárního basketbalisty Kobeho Bryanta, který strávil celou kariéru v dresu místních Lakers. Na první pětiparové jamce v Riviera Country Clubu se dostal druhou ranou na green a čekal ho putt do eaglu.

Dal ho. Na tom by nebylo nic až tak neuvěřitelného, vždyť Tiger udivuje golfový svět svým uměním už přes dvacet let. Jenže bylo tu ještě něco. Ten putt byl ze vzdálenosti 24 stop a 8 palců.

Pokud vám ta čísla něco říkají, chápete správně. Právě 24 a 8 nosil během své profesionální kariéry na dresu Kobe Bryant, jehož jméno nejen na první jamce na Woodse pokřikovali fanoušci. Když se Woods později délku svého puttu dozvěděl, mohl jen kroutit hlavou.

"Je to ironie, že? Nevěděl jsem, že byl ten putt právě takto dlouhý," řekl po dohrání Tiger novinářům. Ten si navíc na osmičce, která připomínala odkaz Kobeho vlajkou vyvedenou v barvách LA Lakers, přihrál na metr a zahrál birdie, které mohl věnovat Bryantovi.

"Nezáleží, co budeme dělat, ale myslím, že dlouho budeme vzpomínat na Kobeho a na to, co pro nás všechny znamenal. Především zde v Jižní Kalifornii, ale i ve zbytku sportovního světa," věří Woods a dodal: "A je velmi ironické, co se mi dnes stalo s těmito čísly na těchto jamkách."

Nebyl to ale pouze Woods, kdo v městě zaslíbeném Kobe Bryantovi připomínal během prvního kola Genesis Invitational odkaz slavného amerického basketbalisty. Justin Thomas si třeba obul speciální boty.

Nejlepší dva hráči světa, rivalové Rory McIlroy a Brooks Koepka, pak zvolili podobnou vzpomínku pomocí svých coverů na dřeva. Koepka pak volil fialovo-žluté barvy také u svých bot Nike.

A James Hahn využil k poctě legendě své wedge.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení