Dlouhé čekání je u konce, Park získala 20. titul na LPGA

Inbee Park

Po skoro dvou letech se raduje korejská golfová šampionka Inbee Park z dalšího vítězství na LPGA. Jubilejní 20. titul získala na ISPS Handa Women's Australian Open, když si ve finále udržela náskok tří ran.

A to i přesto, že si v neděli pohoršila po výsledku 74 ran o jednu ránu na konečné skóre -14. Její nejbližší soupeřky po třetím kole ale také chybovaly, a tak skončila na druhém místě Američanka Amy Olson.

Sedminásobná major šampionka Park zvítězila naposledy na LPGA v březnu roku 2018, když ovládla Founders Cup. Od té doby to ale ne a ne vyjít, když vavříny braly především její další krajanky.

Nyní se ale dočkala Adelaide a připsala si triumf v další zemi Asijsko-pacifického regionu, když v minulosti vyhrála turnaj v Singapuru, na Tchaj-wanu, v Thajsku a Malajsii.

"Lidé se mě už ptali, jestli jsem se náhodou na té devatenáctce nezasekla, ale já věděla, že dvacítka přijde. Jsem nesmírně šťastná, že se to povedlo právě zde v Austrálii," řekla šťastná šampionka.

Turnaje se zúčastnila také Klára Spilková, která však po kolech za 79 a 72 ran neprošla se skóre +5 cutem. Další turnaj čeká na hráčky až v druhé polovině března, bude jím Founders Cup.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení