Také European Tour řeší koronavirus, odložila dva turnaje

European Tour

Po LPGA se k zásahu do svého kalendáře turnajů odhodlala také European Tour. Na vině je koronavirus, na který už v Číně zemřely stovky lidí. Evropská série proto zatím na neurčito odložila dva asijské turnaje, a to v Malajsii a právě Číně.

Maybank Championship se měl v Kuala Lumpur konat od 16. do 19. dubna, o týden později mělo přijít na řadu Volvo China Open v Šen-čenu. V řádném termínu se ale obě akce letos neuskuteční.

Zatímco u turnaje v Malajsii vyslyšela European Tour volání hlavního sponzora, akci v Číně odložila na vlastní popud po debatách s Čínskou golfovou asociací a zástupci Genzon Golf Clubu, vedení města Šen-čen, titulárního sponzora Volvo a promotéra Mitime Golf.

"Zdraví našich hráčů, diváků a lidí z našeho týmu je pro nás absolutní prioritou. Momentálně se snažíme najít náhradní termíny pro obě akce," vzkázal Keith Pelley, šéf European Tour.

V aktuální sezoně European Tour se přitom jedná už o druhý a třetí turnaj, které budou možná zrušeny. Prvním bylo Hong Kong Open, které bylo kvůli nepokojům v Hongkongu přeloženo z listopadu 2019 na leden 2020, ale následně se hrálo už pouze pod hlavičkou Asian Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení