Spilková se špatně vyspala, pak ji rozhodily tvrdé greeny

Klára Spilková

Jeden špatný den a bylo po nadějích. Klára Spilková na ISPS Handa Women's Australian Open neprošla cutem, když nabrala v prvním kole velkou ztrátu a ani povedené druhé ji v turnaji nezachránilo.

Nejlepší česká golfistka ve čtvrtek tušila hned po probuzení, že ji čeká těžký den. A byla to bohužel správná předtucha. Žádné birdie, pět bogey a kolo za 79 ran (+6) bylo na hřišti Royal Adelaide na světě.

"Nějak jsem se špatně vyspala a trvalo mi pár jamek, než jsem si zvykla na tvrdé greeny. Byly výrazně jiné než při úterním cvičném kole a na první devítce jsem se nemohla dostat do hry," litovala Spilková.

Probuzení podle ní přišlo až příliš pozdě, navíc jí stále nešlo skórovat: "Teprve od jedenácté jamky prvního kola jsem chytila tempo a hrála solidní golf, ale bohužel mi tam nespadlo moc puttů."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thanks @royaladelaidegc and @isps_handa for having us this year!  #australia #womensausopen #practiceday

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

Druhé kolo už bylo v jejím podání mnohem lepší, když si na úvodních šestnácti jamkách připsala čtrnáct parů a dvě birdie. I přes bogey na předposlední osmičce tak zapsala kolo pod par za 72 ran (-1).

"Druhý den se s tím už ale nedalo mnoho dělat. Tak zase příště," věří 25letá Češka v lepší zítřky. Ty ale přijdou nejdříve v druhé polovině března, kdy je v Arizoně na programu Founders Cup. Do té doby se měly hrát tři turnaje v Asii, ty však byly zrušeny kvůli koronaviru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení