Woods po Rivieře: Je to zklamání, ale aspoň jsem hrál dopředu

Tiger Woods

Tiger Woods vypadal ve čtvrtek na prvních devíti jamkách turnaje Genesis Invitational, že vyrazil za rekordním 83. vítězstvím na PGA Tour. Potřeboval jen 31 ran a elektrizoval davy. Jenže v neděli odpoledne nabídl jiný obrázek. Vypadal unaveně a skončil na posledním 68. místě z hráčů, kteří prošli cutem.

Právě měl za sebou další nezdar v Riviera Country Clubu, kde jako 16letý odstartoval svou kariéru na PGA Tour, ale ještě nikdy tady nevyhrál. O víkendu zahrál 76 a 77 ran a s celkovým skóre +11 skončil 22 ran za vítězným Adamem Scottem.

Woods byl jako pořadatel za svůj turnaj všemi chválen. Upravil jeho status z Open na Invitational, pozvedl jeho prestiž a navýšil prize money, ale pokud šlo o jeho vlastní výkony, hodnotil je se sebeironizujícím humorem.

"Dnes jsem toho moc neukázal. Dobrá zpráva je, že jsem zahrál všechny míčky dopředu, žádný dozadu, občas jen trochu do strany. Celkově mám dost," komentoval svůj výkon.

"Bohužel tuhle polohu dobře znám. Bojujete jamku za jamkou, ránu za ránou, snažíte se zahrát nějaké birdie, ale nedaří se vám to," hodnotil.

"Je to zklamání, pořád jsem trochu naštvaný, ale na druhou stranu už se na to dívám z jiné perspektivy, což jsem většinu své kariéry nedokázal. Pořád mám možnost hrát, což jsem ještě před pár lety nemohl," pravil Tiger a odkazem na sérii problémů, které ruinovaly jeho kariéru i život.

Patrné to bylo od sobotního rána. Woods se pohyboval pomalu, jeho švih nebyl uvolněný. Po čtyřech operacích zad už není překvapením tohle u něj občas vidět, zejména když hraje brzy v chladnějších teplotách.

Proto nebyla ani překvapivá informace, že nebude příští týden startovat na WGC – Mexico Championship, a raději si odpočine a bude trénovat.

Tiger přitom nebyl nijak překvapený tím, jak v Rivieře švihal, ani že ztratil oproti průměru startovního pole osm ran na greenech. Ostatně puttování tady byl pro něj vždycky problém.

"Prostě to nebylo ono, to se stává. Budu mít teď týden volno a čas se trochu připravit, trochu trénovat, trochu cvičit, být doma a dělat pozitivní věci," plánoval Woods, který ale nepotvrdil svůj další start.

Předpokládá se však, že by to mělo být v Palm Beach Gardens na Floridě od 27. února na The Honda Classic. Pravděpodobně jako osminásobný šampion z Bay Hill Club & Lodge v Orlandu nevynechá ani následující Arnold Palmer Invitational. A v dalším týdnu se již hraje The Players.

To by však znamenalo tři starty ve třech týdnech v řadě, což bývá pro Tigera Woodse v jeho ponávratové verzi vždy problematické. Když je však odpočatý, dokáže stále vítězit.

Naposledy na podzim na ZOZO Championship v Japonsku.

Poté působil svěže i na Presidents Cupu, kde byl ve dvojroli hrajícího kapitána. Špatný výkon, který stačil na TOP 10, nepředvedl ani na konci ledna na Farmers Insurance Open v Torrey Pines. V Rivieře mu však evidentně opět došel benzín v nádrži.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení