19letá amatérka na LET všem vytřela zrak, vyhrála o 8 ran

Stephanie Kyriacou

Neuvěřitelně dominantní výkon předvedla na úvodním turnaji nové sezony Ladies European Tour teprve 19letá amatérka Stephanie Kyriacou. Ta vyhrála Geoff King Motors Australian Ladies Classic o osm ran, když ve finálovém kole vedla v jednu chvíli už o jedenáct.

Rodačka ze Sydney odstartovala finálové kolo s náskokem dvou ran a brzy převzala v Bonville Golf Resort kontrolu nad děním, když zahrála na první devítce šest birdie. Po 29 ranách vedla už o devět.

Když si na 15 připsala už osmé birdie, vedla už o 11 ran. Po silné dešťové přeháňce zapsala v závěru už pouze jediné bogey, v klidu si došla pro vítězství s celkovým skóre -22 a připomněla tak světu svůj velký talent.

Jako amatérka si však nevydělal ani cent. Nevyšší odměnu 36 000 euro brala druhá Korejka Ayean Cho. Ale to jí ve finále vůbec netrápilo.

"Nemám slov a pořád jsem jako na obláčku. Všechno mi dnes hrálo do karet. V posledním kole jsem byla velmi sebevědomá," pravila Australanka po svém prvním triumfu na European Tour.

"Povedl se mi začátek. První jamka nebyla nic moc, ale pak jsem se odrazila a zahrála pět birdie v řadě. Poté jsem už hrála defenzivněji, když jsem získala trochu náskok," popisovala Kyriacou.

"Na poslední jamce jsem přemýšlela, co se teď bude dít, ale pak jsem si řekla, že nejdřív zahraju ten par a až pak se budu starat o tyhle věci," uvedla Kyriacou, která teď může přestoupit k profesionálkám a jako vítězka získat kartu na European Tour a ALPG Tour.

O své budoucnosti se ale nejdřív poradí s tátou Nickem, který ji na turnaji dělal kedíka, než udělá definitivní rozhodnutí.

O ránu za Cho skončila Švédka Linnea Strom, která se jako nejvýše umístěná členka Ladies European Tour ujala vedení v Race to Costa Del Sol. Výkon vítězky, za kterou skončila o devět ran, jí imponoval.

"Je velmi působivé vidět takový výkon od amatérky. Po osmi jamkách jsem se podívala na leaderboard a viděla jsem, že už je na skóre -19," žasla Strom.

"Jako amatérka nastoupila do finálového kola v posledním flightu a hrála jedno birdie za druhým. Je obdivuhodné mít nervy takto pod kontrolou. Vypadala, že si hraní užívá a dobře se baví," pochválila svou přemožitelku.

Ladies European Tour zůstává v Austrálii i tento týden, když se přesune do Dubbo Golf Clubu, kde se hraje Women’s New South Wales Open. Stejně jako v Bonville se ho nezúčastní žádná z Češek.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení