Italští golfisté museli v Ománu kvůli koronaviru do karantény

Edoardo Molinari

Ještě než začal, tak pro italské golfisty Edoarda Molinariho (na snímku) a Lorenza Gagliho turnaj Oman Open skončil. Museli se z něho totiž odhlásit, protože jim doktoři nařídili, že nesmí na týden opustit hotelový pokoj. Samozřejmě kvůli možnému koronaviru. Nakonec ale byli do turnaje vpuštěni, výsledky testů byly negativní.

Aktualizováno 12:20:

Ve čtvrtek dopoledne vyšlo najevo, že výsledky testů na koronavirus COVID-19 byly u Gagliho negativní, a tak byli jak on, tak Molinari nakonec do turnaje vpuštěni v rámci posledního odpoledního flightu.

Původní zpráva:

Důvodem je podle všeho horečka, kterou měl Gagli v minulém týdnu. Gagli to oznámil jednomu z doktorů European Tour poté, co se kvůli tomu nemohl ještě v Itálii očkovat proti žluté zimnici před březnovým turnajem Hero Indian Open, o což okruh hráče požádal.

Poté už šlo vše ráz na ráz. Gagli i jeho spolubydlící v Ománu byli požádáni, aby se vrátili do hotelu. Každý dostal nový samostatný pokoj, který nemají opustit do příští středy, výsledky testů mají být do svou dnů.

Podle nešťastného Gagliho, který mluvil s listem La Nazionale, jde o nařízení ministra zdravotnictví Ománu.

"Je to nevysvětlitelné rozhodnutí. Jen my dva jsme byli vyřazeni z turnaje, ale do Maskatu jsem dorazil už v neděli a v posledních dnech jsem se v tělocvičně potkal s desítkami dalších hráčů, se kterými jsem také třeba jezdi autobusem," nechápe Gagli smysl opatření.

Lorenzo Gagli a Edoardo Molinari (foto: GettyImages)

Podle něho je nelogické, proč pouze on s Molinarim byli izolováni od ostatních, kteří ve čtvrtek mohli vstoupit do akce: "Pokud je zde riziko nákazy, měli izolovat desítky dalších hráčů a zrušit celý turnaj."

Gagli, který bydlí ve Florencii, říká, že on i Molinari tímto rozhodnutím utrpěli "výrazné finanční ztráty". Podle vlastních slov je v pohodě: "Jsem v pořádku, pouze jsem měl teplotu."

Pořádně naštvaný je samozřejmě také jeho krajan a bratr Francesca Molinariho, který se ke všemu vyjádřil až ve čtvrtek ráno na Twitteru: "Pro všechny, kdo se ptají, jsem absolutně v pořádku. Nemám žádné symptomy, ani teplotu, prostě nic... Jsem pouze velmi naštvaný a znechucený. Snad tato noční můra brzy skončí!"

Novým typem koronaviru COVID-19 se už v Itálii nakazilo 447 lidí, 12 jich zatím zemřelo. Jedná se o největší ohnisko nákazy v Evropě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení