Westwood ztrácí na Floridě jednu ránu, Kovbojové se trápili

Lee Westwood

Báječně vstoupil Lee Westwood do turnaje Honda Classic, na kterém startuje na sponzorskou pozvánku. Po prvním kole ztrácí se skóre -3 z děleného třetího místa jedinou ránu na vedoucí duo Tom Lewis, Harris English a opět potvrzuje, že už si golf hlavně užívá.

Westy už moc dobře ví, že ve svých 46 letech nemůže dravému golfovému mládí konkurovat týden co týden. Když to ale sedne, může stále pomýšlet na velký vítězství. Naposledy to přitom sedlo v lednu, kdy vyhrál Abu Dhabi HSBC Championship, turnaj European Tour v Abú Zabí.

Bylo to jeho 25. kariérní vítězství na evropské sérii. Na PGA Tour se z titulu zatím radoval pouze dvakrát, a to v letech 1998 a 2010. Od posledního triumfu tedy uplynulo už deset let, ukončí v tomto týdnu své čekání?

Po čtvrtečním 1. kole v to může doufat. Díky čtyřem berdíkům a jedinému bogey se dostal tři rány pod par. Bez ztráty rány navíc prošel obávanou Medvědí past, po které zakončil své kolo zahraným birdie na 18.

Nervózní po dobrém vstupu do turnaje pak už zkušený Angličan není: "Myslím, že když jste mladší, tak na sebe nanášíte mnohem větší tlak."

"Můžete zapomenout, že hrajete golf, a to je pak vše nepředvídatelné. Berete všechno příliš vážně. Mě už je skoro sedmačtyřicet, jsem zde hlavně proto, abych si to užil," říká jasně Westwood.

Ten po prvním kole dělí třetí místo se Zachem Johnsonem, Cameronem Tringalem, J.T. Postonem a Brianem Stuardem. Westy přitom není jediným hráčem ze špice leaderboardu, kdo na turnaji v resortu PGA National startuje na pozvánku. Platí to i pro dva vedoucí hráče Lewise s Englishem.

Ve velmi těžké pozici se naopak už po úvodních osmnácti odehraných jamkách ocitli Rickie Fowler a Viktor Hovland, dvě bývalé hvězdy Oklahoma State University, jejíž sportovci si říkají Kovbojové.

Tentokrát ale Fowler s Hovlandem, kteří šli spolu ve flightu, nedokázali zkrotit nepříjemný dopolední vítr a poztráceli šest, respektive sedm ran. Hranice cutu se po prvním kole pohybuje kolem +2.

"To je golf. Podívejte se na naši skupinu, kluci hráli dobře. Hovy sem přijel jako vítěz, vše se ale pro nás vyvíjelo špatným směrem. Uvidíme, jestli jsme schopni to zítra otočit," neztrácí Fowler naději.

Jestli populární dvojice zamíří výrazně pod par a projde cutem, nebo zda bude Westwood i před víkendem ve hře o titul, můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Golf Channel, který začíná ve 20:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení