Nevyšlo to. Váňová skončila v JAR o ránu druhá

Šideri Váňová

Skvěle rozehraný turnaj na Sunshine Ladies Tour nedotáhla Šideri Váňová do vítězného konce. Přestože v jeho polovině vedla dokonce o devět ran a ještě před finálovým kolem o sedm, musela se nakonec spokojit pouze s druhou příčkou. Vyhrála domácí Monique Smit.

Váňová si po neúspěchu v Q-School Ladies European Tour vybrala za destinaci pro vstup do golfového roku 2020 Jižní Afriku. A dlouho to vypadalo, že se bude jednat o pro ni vítězné rozhodnutí.

Česká profesionálka vedla už po prvním kole a díky senzačnímu vstupu do kola druhého držela ve čtvrtek po odehrané dvanácté jamce náskok devíti ran. Přesto to na triumf v Soweto Country Clubu nestačilo.

Už čtyři bogey v řadě v závěru druhé rundy naznačovaly, že nic není definitivní, přesto si 31letá Češka přenesla do pátečního finálového kola náskok sedmi ran. Ani ten ale v JAR neudržela.

Na úvodní devítce závěrečné osmnáctky totiž zahrála dalších pět bogey a drama bylo na světě. Poté sice zastavila své golfové krvácení a díky birdie na 15 se dokonce udržela ve vedení o ránu, ale závěrečné dvě jamky přinesly z pohledu české profesionálky definitivní pohromu.

Po více jak tříhodinové pauze způsobené bouřkou, která zastihla Váňovou před puttem do birdie na šestnáctce, znamenalo bogey na sedmnáctce srovnání skóre s domácí Smit. Ta hrála naopak v pátečním finálovém kole skvěle, a nakonec ho došla za 70 ran (-2).

Její celkové skóre +1 pak stačilo na vítězství o ránu, Váňová totiž zahrála bogey i na poslední osmnácté jamce, podepsala výsledek 78 ran (+6) a pohoršila si na konečné skóre plus dva, ránu za Jihoafričanku.

I přes závěrečné zklamání, když si nechala titul doslova protéct mezi prsty, se však pro českou hráčku jedná o pozitivní vstup do sezony.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení